Спільнота менторів та наставників для власників малого та середнього бізнесу Board у Запоріжжі: як відкрилася, як працюватиме та хто може вступити

Поділитися:

30 липня у Запоріжжі почала працювати всеукраїнська спільнота менторів та наставників для власників малого та середнього бізнесу Board. Спільнота з’явилася у 2018 році у Києві, а зараз має представництва у Дніпрі, Харкові, Миколаєві та Львові. Запоріжжя стало шостим містом, де з’явилася філія, а у планах засновників Херсон та Одеса, Ужгород. Загалом у 2019 році планують охопити 11 міст, проте уже зараз спільнота має 155 учасників та 64 менторів по Україні. «Гетьман», як інформаційний партнер відвідав відкриття Board Запоріжжі та розповідає більш детально про всеукраїнську спільноту менторів та наставників для власників малого та середнього.

Захід відбувся у готелі Khortitsa Palace, перед початком офіційної частини гості мали 30 хвилин неформального спілкування за вином та фруктами, нетворкінг. Для того, аби розмістити усіх охочий дізнатися про нову бізнес-спільноту міста, довелося об’єднати дві конференц-зали готелю на другому поверсі та лобі перед ними. Для новоприбулих відвідувачів постійно підвозили додаткові стільці.

Формальна частина почалося з коротких промов запорізьких засновників, за ними пройшла лекція Андрія Длігача, одного з бізнесменів, які започаткували Board. Длігач розповідав навіщо підприємцям у ХХІ сторіччі об’єднуватися у спільноти, говорив про бізнес, майбутнє країни, світу та гроші. Виступ планувався на 30 хвилин, проте затягнувся майже на годину, але, схоже, справив потужне враження на присутніх. Промову «Гетьман» незабаром опублікує окремим текстом.

Також з присутніми поспілкувався Петро Синєгуб, ще один з засновників, він говорив про більш практичні речі: місію та завдання спільноти, умови вступу. Закінчилося відкриття Board, як і починалося – нетворкінгом, вином та фруктами.

Співзасновниками Board у Запоріжжі стали підприємці Катерина Джавід, яка займається організацією заходів, авторка освітнього проекту «Good ToGETher» та Андрій Величко – організатор бізнес-сніданків, офіційний партнер «amoCRM» і «Viber», керівник партнерської програми в «Parfum de Paris».

«Люди, які знайомі зі мною знають, що я виходець з заводу. Там працював 12 років, але змінив своє життя та зайнявся бізнесом три роки тому. Увесь цей час вчився, запитував, прагнув до чогось. Однак, завжди не вистачало орієнтира, ментора який би міг підказати. Звісно, завдяки нетворкінгу у моєму житті з’являлися наставники, які ділилися знаннями, але цей процес був хаотичним, інформацію доводилося збирати по крихтах», – розповідає Андрій Величко про те, як з’явилася ідея відкрити Board у Запоріжжі.

За словами Андрія він познайомився з Петром Синєгубом коли запрошував того на бізнес-сніданок у Запоріжжя. На заході співзасновник Board розповів про власний бізнес, його розвиток та трохи про бізнес спільноту.

«Я вступив до організації, відвідав заходи у Києві та Дніпрі, згодом з’явилася ідея відкрити філію у місті. Можливо, Board планувався у Запоріжжі дещо пізніше, але після спілкування вирішили починати зараз. Впевнений, що у місті круте бізнес-середовище і реалізувати спільноту тут вийде. Багато хто вважає що Запоріжжя індустріальне місто і побудувати тут щось окрім заводу неможливо, але насправді розвиваються усі напрямки підприємництва», – говорить Величко.

На відкритті нової запорізької бізнес-спільноти було досить велелюдно, навіть візуально гостей зібралося більше сотні. Проте не всі вони зможуть стати членами клубу. Board називає себе відкритою спільнотою, і дійсно, вступити може будь-який підприємець незалежно від того яким бізнесом займається чи який капітал має. Головне щоб особа поділяла цінності спільноти та мала «чесне ім’я».

Щоб потрапити до спільноти претендент повинен мати рекомендацію чинних учасників, ментора чи співзасновника. Залишають у спільноті тільки за принципом затвердження «кожного кожним». Загалом, щоб стати членом Board необхідно пройти чотири етапи: отримати рекомендацію, відвідати тестову зустріч, оплатити тримісячну участь у якості кандидата та пройти голосування щодо членства після трьох місяці перебування у спільноті. Крім того, кількість місць у спільноті кожного міста обмежена.

За правилами Board в місті не може бути понад 50 учасників. Місця поки вакантні, але в інших містах заповнюються дуже активно. На думку Андрія Величка, такі обмеження пояснюються цінностями – заходи відбуваються у групах 10-15 осіб щоб досягти більшої ефективності. Якщо людей буде більш то спільнота розмиється, втратиться певна кулуарність.

«Зараз складно сказати скільки з присутніх вирішить долучитися до спільноти у Запоріжжі. Проте мінімум 10 людей зі старту має бути. Люди готові об’єднуватися та розвиватися. Однак у Запоріжжі пдприємці менш публічні ніж у тому ж Дніпрі, бізнесмени намагаються не афішувати свою справу і через це можуть бути певні складнощі», – розповідає Андрій Величко.

Спільнота пропонує своїм учасникам не тільки обмін інформацією та платформу для спілкування. У Board є ментори – експерти у певній сфері які готові ділитися знаннями та допомагати бо їм допомагають так само, та Board-ангели – люди, які знають усіх у спільноті та допомагають у розв’язання різних питань та ряд заходів різних форматів, закритих та відкритих.

Запорізький співзасновник зазначив, що наразі не може розкрити персони міських менторів. А словами Величка, зараз уже готовий об’ємний список з представників великого бізнесу та експертів області. Його представлять киянам на погодження, також Board дає доступ до менторів з інших міст.

Місія спільноти та її учасників допомагати одне одному розвиватися швидше. Кожен підприємець має багаж знань, компетенцій, досвіду та «соціальний капітал» – знайомства та зв’язки, які накопичуються протягом життя. Цим всім можна ділитися та обмінюватися.

«Для нас не важливо який у людини бізнес, коли ми за одним столом – усі рівні, взаємоповага дуже важлива. Завдання Board зробити так щоб людина сама приймала рішення, могла розв’язувати проблеми свого бізнесу на основі іншого досвіду, іншої сфери бізнесу чи навіть іншого покоління», – говорить співзасновник спільноти Петро Синєгуб.