Співробітництво з “Мотор Січ” Росія зберегла вимушено, а взагалі ж був план відсторонення України, – віце-прем’єр

Поділитися:

Ще в 1990-х в Росії була чітка програма відсторонення України від кооперації військово-технічного співробітництва, крім виробництв, яку було важко компенсувати, чи які потребували мільярдних вкладень, як “Мотор Січ”. Водночас, у 2014-му потрібно було впроваджувати програму імпортозаміщення, менеджмент, кожне підприємство повинно було шукати європейський, американський чи азійський ринок, бо “світ на одній країні клином не зійшовся”.

Про це у інтерв’ю виданню “Лівий берег” розповів віцепрем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Моя позиція є однозначною: зараз ніякого співробітництва з Російською Федерацією бути не може в принципі. Насправді я ще в 1990-х про це говорив, бо в Росії була чітка програма відсторонення України від кооперації військово-технічного співробітництва. Вони залишали саме такі моменти, які їм важко було компенсувати, які потребували мільярдних вкладень. Такі як “Мотор Січ”. Тоді вони ходили, красиво посміхалися, а насправді вели роботу на максимальне вилучення українських підприємств з кооперації. Ми прокинулися, коли вже зрозуміли, що розпочалася війна, – говорить міністр.

За його словами, ще з 2014-го було зрозуміло, що потрібно впроваджувати програму імпортозаміщення. Вона мала бути складовою частиною програми реформування оборонно-промислового комплексу. Водночас, Уруський зауважує, що держава не може взяти на себе всі питання імпортозаміщення, але мала б визначити пріоритетні напрямки у цьому питанні.

А менеджмент, кожне підприємство повинно шукати європейський ринок, американський ринок, азійський ринок. Світ на одній країні клином не зійшовся, – зауважує віцепрем’єр.

 Читайте також:

• Тютюнова компанія виплатила Україні 460 мільйонів штрафу, але назвала це “тактичним рішенням”

• В Україні підготували Стратегію деокупацію Криму, але поки документ не є публічним

• Зеленський та Путін телефоном обговорювали перемир’я на Донбасі та закон про особливий статус