Суд виправдав другого СБУшника по справі про хабар від ЗТМК

Поділитися:

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя виправдав колишнього оперуповноваженого УСБУ в Запорізькій області від звинувачень в отриманні винагороди за вплив на слідчого поліції.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 24 грудня, проце пише “Наші гроші. Запоріжжя”.

У 2014 році на Запорізькому титаново-магнієвому комбінаті виявлено порушення зберігання залишків хлорвмісного титану і розпочато кримінальне провадження. У 2015 на підприємство із перевіркою прийшла податкова служба та заблокувала виплату ПДВ. Адміністрація ЗТМК дізнались, що ініціатором перевірки була СБУ. Позаштатний радник директора ЗТМК начебто зв’язався із представниками СБУ, від яких дізнався, що їх підприємство не надає «фінансову допомогу» і через це завжди матиме проблеми. За закриття справи сбушник нібито захотів 50 тис. грн., які мали перерахувати благодійному фонду. Потім ще була одна зустріч, на яку оперативний СБУ прийшов зі своїм начальником і удвох вони начебто повідомили, що їм особисто ще треба доплатити 150 тис. грн. Через Viber було відправлено листа із реквізитами благодійного фонду і сплачено 25 тис. грн. Гроші надійшли від ТОВ «Титан Україна», оскільки ЗТМК як державне підприємство не мало права надавати благодійну допомогу.

Версія СБУ відрізнялася. Там говорили, що радник директора ЗТМК (заявник) звернувся до них, бажаючи бути інформатором, оскільки оскільки незадоволений діяльністю підприємств Group DF. У 2015 році перевірялася правомірність отримання відшкодування ПДВ підприємством ЗТМК, оскільки в СБУ вважали, що ці кошти можуть бути спрямовані на фінансування тероризму.

Раніше у справі також фігурував начальник 2 сектору відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Управління СБ України в Запорізькій області. Але у листопаді 2018 прокурор відмовився від обвинувачення, оскільки проти нього не знайшли доказів.

Читайте також:

• У Запоріжжі таки знизять тарифи на опалення та гарячу воду

• Тендер на будівництво мостів у Запоріжжі призупинили

• “Аграрна” заступниця Туринка хоче очолити Держкіно