Транзит газу з Росії через Україну може припинитися цієї зими – Макогон

Поділитися:

Цієї зими транзит газу з Росії через Україну може припинитися. Про це в інтерв’ю Бізнес-Цензору заявив голова Оператора ГТС України Сергій Макогон, передає LIGA.net

Він зазначив, що припинення транзиту є політичним питанням, а не економічним:

Ми бачимо, що останніми місяцями посилився тиск на Україну за всіма напрямами. Це і припинення експорту енергетичного вугілля в Україну з РФ, і стягування військ на кордон, і блокування експорту вугілля з Казахстану.

З огляду на всі ці події не виключено, що може бути повністю припинено транзит газу через Україну, вважає голова ОГТСУ. Макогон зазначив:

Причому це вже буде відкрита та необґрунтована агресія. Я сподіваюся, що до цього не дійде.

Він вважає, що якщо цей сценарій таки відбудеться, то технологічно сама українська газотранспортна система зможе працювати на ресурсах, які їй вдалося зібрати на зимовий період:

Але це стосується лише експлуатації нашої ГТС. Якщо в економіці буде велика нестача ресурсу, то це стане великою проблемою.

  • 18 жовтня Газпром не викупив додаткові потужності української ГТС. 1 листопада газопровід Ямал-Європа перевели у реверсний режим. Також із 1 листопада Газпром скоротив транзит газу до Євросоюзу через Україну.
  • 11 листопада Газпром повернувся до контрактних добових обсягів транзиту газу через Україну обсягом 109 млн кубометрів газу на добу.