В Україні прогнозують дефіцит ємностей для зберігання зерна

Поділитися:

В Україні прогнозують дефіцит ємностей для зберігання зерна. Про це заявляють експерти ІА «АПК-Інформ».

За оцінками аналітиків, з урахуванням поточних темпів експорту, внутрішньої переробки та втрат в Україні можуть сформуватися перехідні залишки зернових та олійних культур на рівні 25,1 млн тонн, що в 4,2 рази перевищує показник попереднього сезону і не дозволить вивільнити суттєву частку ємностей зерносховищ для приймання нового врожаю.

Якщо врахувати втрати зернових вантажів, що залишилися в портах та у пошкоджених сховищах у регіонах, де ведуться активні бойові дії, то рівень перехідних залишків на кінець сезону-2021/22 можна оцінити у 21,3 млн тонн.

Згідно з даними Державної служби статистики України, станом на 1 січня 2022 р. загальна потужність зберігання в країні становила 75 млн тонн, включаючи 30,5 млн тонн потужності підприємств, що займаються переробкою та зберіганням, і 44,5 млн тонн – безпосередньо у сільгоспвиробників.

Враховуючи потужності в областях з активними бойовими діями, доступними можна вважати лише 60,9 млн тонн ємностей для зберігання. Таким чином, перехідними залишками поточного сезону залишаться заповненими 35% доступних потужностей зерносховищ, – йдеться в повідомленні

Сумарний валовий збір зернових та олійних культур в Україні в 2022 р. аналітики прогнозують експерти на рівні 5,9 млн тонн. Таким чином, дефіцит ємностей для приймання нового врожаю оцінюється на рівні 16,3 млн тонн.

При цьому темпи посівної кампанії та агрокліматичні умови сприяють підвищенню прогнозів виробництва зернових та олійних культур в Україні, що ще більше ускладнюватиме ситуацію без належної реалізації наявних запасів.