У Запорізькій області у період епідемії коронавірусу головними причинами занепокоєння були медицина, страх захворіти на ковід, та тривога про людей похилого віку та дітей. Найбільше тривоги у респондентів щодо економіки, медицини та соціальних загроз. У той же час у розгортання війни з росією майже ніхто не вірить. Зі стресом основна маса боролася за допомогою свого хобі.
Про це йшлося на презинтації соціологічного опитування мешканців міст Приазов’я на тему безпекових питань, пов’язаних з епідемією COVID-19 та відчуттям безпеки.
Про дослідження
Опитування проводила Українська миротворча школа в період з березня 2020 по квітень 2020 року в Запорізькій, Херсонській областях у форматі електронних інтерв’ю. Приводом провести опитування в організації назвали початок епідемії ковіду та потребу зрозуміти чи почувають люди в окреслених регіонах себе у безпеці.
Хотіли зрозуміти безпечність середовища в приазов’ї: доступ до медицини, силовиків чи освіти. Найбільше людей назвали головною умовою безпеки – відсутність загроз Щодо коронавірусу запокоєння висловлювали більше половини опитаних (3 бали по 5-тибальній шкалі), – розповів Олександр Лебідь, координатор проектів Української миротворчої школи у Запорізькій області.
Організатори опитування зазначають, що їх дослідження загалом є тенденційни – значення мають не стільки фідсоткове співвідношення відповідей на питання, а загальна ситуація.
Про карантин та страхи
За словами Олександра Лебедя головними причинами занепокоєння в області є медицина, страх захворіти на ковід, та тривога про людей похилого віку та дітей.
У Мелітополі найменше переживало щодо ізоляції. На думку Олександра Лебедя, місто могло не сприймало загрози чи вимоги по ізоляції надто серйозно. Загалом не надто довіряли повідомленням влади, серед ішого – не корелювалися з інформацією із соцмереж
У Бердянську почували себе найбезпечніше у громадських місуях. У маленьких містах, де люди знали одне одного – більш відповідально ставилися до обмежень Більшість опитаних у Запорізькій області вважає що всі перехворіємо (у Мелітополі та Бердянську сумніваються), – говорить Олександр.
Згідно з опитуванням найпопулярнішим способом справлятися зі стресом у більшості було заняття хобі, але у окремих місцях були дещо інші показники, так:
У Мелітополі працювали;
У Запоріжжі “сиділи” у соцмережах;
У Приморську – молилися;
Телевізор дивилися найменше людей близько 10% по області;
Проблеми та обмеження
Згідно з дослідженням, серед головних проблем у Запорізькій області опитані вважають дороги та транспортне сполучення, відсутність можливості якісного дозвілля. Водночас найбільше тривоги у респондентів щодо економіки, медицини та соціальних загроз.
У той же час у розгортання війни з росією майже ніхто не вірить.
Половина опитаних по області погодилися б з обмеженнями права на зібрання, трохи менше на свободу пересування. Тільки 26,2% опитаних вважали що жодних прав не можна забирати. Крім того, більшість опитанх безпосередньо у Запоріжжі вважали, що не можна обмежити роботу громадського транспорту. Але, загалом, більшість опитаних була протизапровадження надзвичайного стану, – говорить Лебідь.
Кому довіряють
Загалом по області більше половини людей не довіряють церквам та судам;
Довіра до ЗСУ по області загалом висока;
До поліції та СБУ – посередня;
Вцілому місцевій владі довіряють “на трієчку”;
Зі ЗМІ все погано – майже не довіряють.
Читайте також: