У Мелітополі працювали, а у Приморську молилися: як Запорізька область переживала карантин (опитування)

Поділитися:

У Запорізькій області у період епідемії коронавірусу головними причинами занепокоєння були медицина, страх захворіти на ковід, та тривога про людей похилого віку та дітей. Найбільше тривоги у респондентів щодо економіки, медицини та соціальних загроз. У той же час у розгортання війни з росією майже ніхто не вірить. Зі стресом основна маса боролася за допомогою свого хобі.

Про це йшлося на презинтації соціологічного опитування мешканців міст Приазов’я на тему безпекових питань, пов’язаних з епідемією COVID-19 та відчуттям безпеки.

Про дослідження

Опитування проводила Українська миротворча школа в період з березня 2020 по квітень 2020 року в Запорізькій, Херсонській областях у форматі електронних інтерв’ю. Приводом провести опитування в організації назвали початок епідемії ковіду та потребу зрозуміти чи почувають люди в окреслених регіонах себе у безпеці.

Хотіли зрозуміти безпечність середовища в приазов’ї: доступ до медицини, силовиків чи освіти. Найбільше людей назвали головною умовою безпеки – відсутність загроз Щодо коронавірусу запокоєння висловлювали більше половини опитаних (3 бали по 5-тибальній шкалі), – розповів Олександр Лебідь, координатор проектів Української миротворчої школи у Запорізькій області.

Організатори опитування зазначають, що їх дослідження загалом є тенденційни – значення мають не стільки фідсоткове співвідношення відповідей на питання, а загальна ситуація.

Про карантин та страхи

За словами Олександра Лебедя головними причинами занепокоєння в області є медицина, страх захворіти на ковід, та тривога про людей похилого віку та дітей.

У Мелітополі найменше переживало щодо ізоляції. На думку Олександра Лебедя, місто могло не сприймало загрози чи вимоги по ізоляції надто серйозно. Загалом не надто довіряли повідомленням влади, серед ішого – не корелювалися з інформацією із соцмереж

У Бердянську почували себе найбезпечніше у громадських місуях. У маленьких містах, де люди знали одне одного – більш відповідально ставилися до обмежень Більшість опитаних у Запорізькій області вважає що всі перехворіємо (у Мелітополі та Бердянську сумніваються), – говорить Олександр.

Згідно з опитуванням найпопулярнішим способом справлятися зі стресом у більшості було заняття хобі, але у окремих місцях були дещо інші показники, так:

У Мелітополі працювали;

У Запоріжжі “сиділи” у соцмережах;

У Приморську – молилися;

Телевізор дивилися найменше людей близько 10% по області;

Проблеми та обмеження

Згідно з дослідженням, серед головних проблем у Запорізькій області опитані вважають дороги та транспортне сполучення, відсутність можливості якісного дозвілля. Водночас найбільше тривоги у респондентів щодо економіки, медицини та соціальних загроз.

У той же час у розгортання війни з росією майже ніхто не вірить.

Половина опитаних по області погодилися б з обмеженнями права на зібрання, трохи менше на свободу пересування. Тільки 26,2% опитаних вважали що жодних прав не можна забирати. Крім того, більшість опитанх безпосередньо у Запоріжжі вважали, що не можна обмежити роботу громадського транспорту. Але, загалом, більшість опитаних була протизапровадження надзвичайного стану, – говорить Лебідь.

Кому довіряють

Загалом по області більше половини людей не довіряють церквам та судам;

Довіра до ЗСУ по області загалом висока;

До поліції та СБУ – посередня;

Вцілому місцевій владі довіряють “на трієчку”;

Зі ЗМІ все погано – майже не довіряють.

Читайте також:

• Шерифи, “квоти на гидоту” та прибрати “губернаторі”: схоже, один з лідерів “партії Мерів” показав з чим політсила йтиме на вибори

• Серед прихильників Зеленського третина шкодувала про розпад СРСР. У Порошенка таких 3,8%, а у Бойка 81,5%

• Заяву до ДБР на Порошенка за Томос направили “прихожани Української православної церкви Київського патріархату”