У Міноборони пояснили, для чого потрібний військовий облік жінок

Поділитися:

Військовий облік жінок в Україні допоможе з’ясувати, які фахівці можуть у разі потреби залучатись до оборони держави. Про це заявив військовий комісар Київського обласного територіального центру комплектування полковник Валерій Куценко. Передає “Слово і діло”

Він зазначив:

Будь-який облік ресурсів держави важливий для розуміння потенціалу, тобто які фахівці є в країні і можуть у крайньому випадку залучатися до оборони держави.

За його словами, жінок і раніше брали на військовий облік, але частина спеціальностей не були враховані:

Це не призов чи мобілізація. Зараз у ЗМІ дуже багато маніпуляцій. Звичайно, ми завжди раді і жінкам, і чоловікам, які бажають приєднатися до лав Збройних Сил за контрактом. Але, повторюємо, у цьому випадку йдеться лише про облік, а не про призов або будь-яку іншу обов’язкову форму залучення жінок до армії.

Нагадаємо, що 17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони №313 від 11 жовтня 2021 року «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінок беруть на військовий облік військовозобов’язаних».

Напередодні у Міноборони повідомили, чи візьмуть на військовий облік вагітних та жінок з дітьми.