Міністр економіки презентувала план відновлення України у Давосі

Поділитися:

Міністр економіки України Юлія Свириденко презентувала план відновлення України під час відкриття Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Як запевнила міністр, одним із важливих кроків для розвитку України є повноправне членство в ЄС. Адже саме економічна, енергетична та торговельна інтеграція в ЄС є шляхом до безпеки в Україні.

Також повний доступ України до ринків G7 та ЄС до 2030 року, за словами міністра, буде ефективним майданчиком для

Ми сподіваємося, що уряди цих держав наслідуватимуть приклад Великобританії, ЄС та Канади, які скасували мита на наступні 12 місяців. А також на те, що ці ринки лишатимуться відкритими в довгостроковій перспективі, – підкреслила Свириденко.

Очільниця Мінекономіки наголосила, зараз Україна буде націлюватися на розвиток чотирьох галузей.

Військово-промисловий комплекс та аерокосмічна промисловість. Ми вироблятимемо достатньо сучасної зброї, щоб захистити себе. Плануємо створити спільні підприємства з країнами НАТО, для передачі технологій та подальшого постачання зброї цим державам, – заявила Свириденко.

Голова Мінекономіки зазначила, що саме нарощування потужностей українських металургії та машинобудування, допоможуть глобальній сталеливарній промисловості досягти цілей по декарбонізації.

Не оминула Юлія Свириденко і традиційні галузі для української економіки.

Сільське господарство та харчова промисловість. Наша мета – бути в ТОП-5 країн не лише за обсягом, а й за вартістю експорту сільськогосподарської продукції. Тому будемо розвивати переробку сільськогосподарської сировини в Україні, щоб збільшити грошову вартість нашого експорту, – сказала міністр.

Також міністр зазначила, що Україна має великий потенціал в IT та буде допомагати ІТ-аутсорсерам стати власниками та розробниками продуктів.

Зараз завдання України – створити сприятливе середовище для бізнесу, забезпечити захист прав власності та верховенство права. Ми готові прийняти всі законодавчі акти, які допоможуть нам досягти цих цілей, – резюмувала міністр.