У податковій пояснили про касові апарати для “безготівкових” ФОПів: якщо отримують перекази з банківських карток

Поділитися:

ФОП, які працюють на третій групі спрощеної системи оподаткування та не мають справи з готівкою (наприклад айтішники) повинні будуть використовувати касові апарати лише, якщо отримують перекази з банківських карток.

Про це повідомляє прес-служба Державної податкової служби, передає “Громадське”.

«Якщо розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадає під визначення «розрахункової операції» для цілей згадуваного закону», — повідомив Верланов.

Він додав, що у разі ж, якщо ФОП отримує кошти через банківський переказ, то йому не потрібно використовувати касовий апарат.

«Тобто юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом», — уточнив Верланов.

За його словами, касові апарати не потрібні ще й у тих випадках, якщо клієнт ФОПа переказав йому кошти з банківської каси шляхом переказу на поточний рахунок.

Що було раніше:

Голова Державної податкової служби України Сергій Верланов в ефірі «24 каналу» сказав, що відповідно до ухвалених Верховною Радою законів застосовувати касові апарати потрібно буде навіть тим фізичним особам-підприємцям, які не працюють з готівкою.