У Раді пройшли слухання щодо екологічної політики на 5 років: про що там говорили

Поділитися:

28 листопада у Верховній раді відбулися слухання щодо розвитку екологічного законодавства та охорони навколишнього середовища в Україні до 2025 року. Зокрема обговорювали виконання зобов’язань у рамках угоди про асоціацію з ЄС, дотримання екологічних прав людини, захист та раціональне використання природніх ресурсів, природоохоронний нагляд.

Про це “Гетьману” розповіла запорізька екоактивістка, очільниця ГО “Дзига” Олеся Крамаренко, яка разом з іншими учасникими “Екокоаліції” була присутня на слуханнях.

Обговорення ініціював Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Серед запрошених до обговорення були народні депутати, представники центральних та місцевих органів влади, науковці, учасники громадських та міжнародних організацій.

Також пдінімалися питання державного моніторингу природнього середовища, поводження з відходами, охорони біологічного різноманіття, захист природозаповідного фонду, адаптація до глобальної зміни клімату.

Зокрема Олеся називає декілька, на її думку, важливих тез озвучених на засіданні:

• Реформування законодавства в сфері довкілля має відбуватись паралельно з реформуванням інституцій. Одних законів для зміни системи точно недостатньо.

• Є велика прогалина у екологічній пропаганді. Запити суспільства на чисте небо, воду, землю треба формувати.

• Для рішення питань в довкільний сфері необхідно використовувати секторальний підхід. Довкілля тісно пов’язане із здоров’ям та економікою. Тому хотілося б чути і відчувати активну позицію МОЗ.

• Ми недооцінюємо науку. Ми недовикористовуємо науку. Ми недофінансовуємо науку.

• Прискіпливий перегляд з точки зору цільового використання екологічного податку. Треба перестати «вирішувати» екологічні проблеми міст закупкою протигазів або ремонтом колекторів водоканалів.

• Питання щодо розроблення та впровадження методики кореляційного зв’язку між забрудненням довкілля та здоров’ям людини

За словами Крамаренко, через брак часу їм не вдалося виступити з трибуни, але всі свої ідеї та пропозиції запоріжани передали до секретаріату Ради.

Зокрема для Запоріжжя активісти окреслили наступні критичні питання: доступ до екологічної інформації  та державного моніторингу, непрозора система видачі дозволів на забруднення, відтермінування модернізації підприємств та промислове лобі у місцевій та регіональній політиці.

Крім того, “Екокоаліція” внесла декілька пропозицій щодо екологічної політики Верховної Ради України на 2020-2025. 

Серед іншого – впровадити стандарти якості довкілля за нормами ЄС, законодавчо зобов’язати забруднювачів вести автоматизований моніторинг та інформувати громадськість про його результати, розробити систему оцінювання реального впливу забруднення на здоров’я людей.

Читайте також:

• Антикорупційний суд розгляне апеляцію САП на виправдання директора “ЗТМК”

• “Укргідроенерго” не знає чому на дорозі ДніпроГЕСу знову з’явилася яма

• Депутат Запорізької міськради хоче звільнення першого заступника Буряка