У Слузі народу проти запровадження непрямого контролю за доходами українців – Арахамія

Поділитися:

Народні депутати від партії Слуга народу не підтримують ідею Міністерства фінансів України щодо запровадження непрямих методів контролю доходів громадян після завершення податкової амністії, повідомив голова депутатської фракції Давид Арахамія в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, пише LIGA.net

Він заявив:

Але, по-перше, це зробити практично неможливо. А по-друге, у нас категоричний протест проти цього усередині фракції. Скажу так – цього не буде.

Напередодні міністр фінансів Сергій Марченко заявляв в інтерв’ю про підготовку законопроєкту щодо запровадження непрямих методів оподаткування після дії податкової амністії.

За словами Марченка, Державна податкова служба (ДПС) матиме можливість проводити податкову оцінку операцій фізичних осіб щодо придбання об’єктів нерухомості чи дорогих речей без задекларованих доходів.

При цьому несплачені податки будуть донараховані не на всю суму купівлі, а на різницю між задекларованими доходами та вартістю купівлі, що передбачатиме використання даних податкової про офіційні доходи громадянина з 1995 року.

15 червня 2021 року ВР ухвалила закон про добровільне одноразове декларування. З початку вересня 2021 року в Україні запрацювала податкова амністія. Податкова амністія – можливість узаконити капітал, походження якого українці не можуть пояснити.