У Запоріжжі з’явиться єдина база розвитку міського простору

Поділитися:

У Запоріжжі з’явиться програма «Запорізький міський простір». За її допомогою можна буде створити єдину базу проектів щодо організації публічних просторів, обговорити їх та сформувати професійне та експертне середовище у сфері використання міського простору.

Про це стало відомо на 17 липня під час обговорення рекламно-архітектурних тенденцій Запоріжжя, повідомляє «Гетьман».

Дискусію на цю тему організувала заступник директора КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя» Саодат Усмонова.

Мета програми – створення публічних просторів у місті, які б задовольняли потреби усіх верств населення. Для розвитку територій, серед іншого, планується відстежувати проекти, які розробляють мешканці, різні організації чи підприємці. Як зазначила Саодат Усмонова, деякі проекти зможуть отримати підтримку на реалізацію. Для цього вони будуть повинні відповідати ктиреріям функціональності, мобільності та зонування, крім того, мають реалізовувати вимогам запорізького «Коду міста».

«Зі свого боку наш «Інститут розвитку міста Запоріжжя» пропонує впровадити програму супроводу використання міського середовища «Запорізький міський простір». Всі повинні знати, що змінюється в їхньому районі і загалом у місті, і мати можливість висловити свою думку чи пропозицію. Зробити процес змін міського простору зрозумілим, доступним і ефективним – мета нашого проекту як координаційного центру», – зазначила Саодат Усмонова.

Серед вдалих прикладів поєднання історичної архітектури та реклами у Запоріжжі є готель «Театральний». Маркетолог готелю Анна Климуш, зазначила, що будівля є спадщиною 20 століття, тому розміщуючи вивіску та рекламу треба було зберегти оригінальний ансамбль споруди.

«Загальна рекомендація щодо вивісок: чим більше тим краще – не працює. Нагромадження інформації розсіює увагу. Звісно, вивіска один з основних рекламних засобів – вони повинні нести основну інформацію. Якщо бренд відомий – можна обійтися назвою та логотипом. Для менш відомих – розшифровка діяльності. Зараз краще не псувати зовнішній вигляд закладу, приваблювати клієнтів своїм добрим смаком», – говорить Анна Климуш.

Виконувач обов’язків директора департаменту архітектури та містобудування Запорізької міськради Павло Назаренко розповів, що місто має право вимагати від власників бізнесу відповідний вигляд їх закладів – для цього є законні підстави.

«Для історичного центру міста правила щодо реклами та вивісок більш сурові, для спальних районів не надто жорсткі. Варто зазначити, що тренд до цінування історичної спадщини та зовнішнього вигляду будівель з’явився тільки 5 років тому. Сучасні підприємці у Запоріжжі, особливо власники ресторанного бізнесу, усе робить відповідно до закону  та рекомендацій «Коду міста» – це тренд», – зазначає Павло Назаренко.

Читайте також:

• У Запоріжжі можуть знести 9 кіосків якщо власники не демонтують їх добровільно

• Гуляйпільська громада купила «Хату Махна» за 150 тисяч гривень

• У Запоріжжі розпочалася підготовка до StartUp Fest