У Запорізькій області керівники КП скаржаться на системний тиск та напади з боку влади

Поділитися:

Керівники комунальних підприємств міста Енергодар, що у Запорізькій області, скаржаться на тиск з боку міської влади та спроби «захопити» окремі КП. Про зазіхання з боку керівництва Енергодару говорять очільники підприємств «Комунальні системи», «Спеціалізованої медично-санітарної частини», «Тепловодоканалу» та підприємства «Єдині інформаційні системи».

Про деталі ситуації вони розповіли на пресконференції у Запоріжжі 18 травня.

Зокрема Сергій Скорик, заступник директора підприємства «Комунальні системи» розповів, що їх КП буквально спробували захопити рейдерським способом. За словами Скорика, доки чинний директор «Комунальних систем» знаходився на лікарняному, мер міста Димитро Орлов призначив нового виконуючого обов’язки – славнозвівсного Андрія Міронова. За словами заступника, призначення відбулося з порушенням регламенту і статуту.

Як розповів заступник директора «Комунальних систем» з правових питань Ігор Гребнєв, тимчасового голову підприємства призначили 5 травня. Разом з ним на КП приїхали «люди у спортивній формі». Новий «директор», тітушки та головний бухгалтер підприємства почали приймати документи, а також оформлювати акти передачі майна «Комунальних систем» іншим комунальним підприємствам.

Крім того, згодом у головного бухгалтера знайшли «новий» штатний розклад підприємства. В документі змінили керівництво КП та скорочені посади співробітників дорожньої служби. Також Гребнєв зазначив, що під час “захоплення” підприємства, вилучили електронні ключі. Ними блокують роботу КП та виплату заробітних плат працівникам. Наразі у ситуації розбирається поліція, а підприємство продовжує працювати попри заблоковані зарплати. Однак Сергій Скорик зауважив, що якщо оплата праці не відбудеться — очільники «Комунальних мереж» звертатимуться до суду.

Водночас директор КНП «Спеціалізованої медико-санітарної частини» Андрій Бредихін розповів, що міська влада відмовляє у фінансуванні цій лікарні та намагається зняти його з посади. І це за умови, що СМСЧ є однією з опорних в області. Бредихін розповів, що за попереднього міського голови була розроблено модель фінансування медустанови. Таким чином вона отримувала гроші з міського бюджету та від Національної служби здоров’я і завдяки цьому лікарня працювала ефективно. Зокрема у 2020 році міський бюджет профінансував медустанову на 90 мільйонів гривень. Також енергодарська СМСЧ змогла придбати ШВЛ та концентратори, які допомогли рятувати сотні енергодарців з коронавірусом. 

Однак, за словами Бредихіна, нове керівництво міста в особі міського голови Дмитра Орлова та його першого заступника Івана Самойдюка дало зрозуміти, що фінансувати лікарню не буде. Мовляв, є гроші від НСЗУ. Але голова КНП зауважує, що тих коштів зовсім не вистачить, а сама ідея медичної реформи передбачає обов’язкову участь місцевого бюджету у фінансуванні лікарень. Цьогоріч на «Медико-санітарну частину» виділили всього 35 мільйонів гривень в порівнянні з 90 мільйонами гривень торік. Вони мають піти на захищені статі видатків, зокрема заробітні плати. Але через таке низьке фінансування молодший та середній медичний персонал лишиться без надбавок, які виплачували раніше.

За словами Андрія Бредихіна, складається враження, що влада міста навмисно робить лікарню банкрутом:

«Ми боремося за те, щоб лікарню не закрили. Але складається враження, що міській владі не потрібна ця медустанова. Підозрюю, що це може бути експансія за 9 гектарів землі у центрі міста, які здаються цікавими новим управлінцям», — сказав Бредихін.

Також він додав, що лікарні не забезпечують фінансування двох джерел безперервного живлення. Якщо вони не з’являться найближчим часом, то НСЗУ забере частину свого фінансування. Крім того, в санчастину не встановили томограф, куплений за бюджетні кошти, та інше обладнання, бо не закінчено ремонт приймального відділення. Зараз медичне обладнання зберігається на овочевій базі.

Також на тиск з боку міської влади Енергодару, зокрема на дії та тиск першого заступника міського голови Ивана Самойдюка, скаржаться у КП «Єдині інформаційні системи», яке створили під програму «Безпечне місто». Це підприємство опікується системами відеоспостереження. Заступник директора підприємства Олексій Соколик розповів, що їх КП також спробували закрити. Директору повідомили, що за три місяці підприємство ліквідують. Однак у ситуацію втрутилися силовики — вказали на важливість «Інформаційних систем» для безпеки у місті. Соколик, розповідає, що відтоді і досі від директора вимагають скоротити певних «політично незручних» співробітників, а на самого заступника та навіть його дружину, що працює у іншому КП, системно тиснуть.

Ще один конфлікт у Енергодарі розгорнувся довкола комунального підприємства «Тепловодоканал». Його керівника Сергія Хорольця звільнили після місцевих виборів. За словами Хорольця, те зробили за надуманими причинами. Згодом керівник через суд поновився на посаді, а перевірки довели, що за його роботи на КП порушень не було.

Однак Сергій Хоролець не зміг повноцінно повернутися до роботи. З рішенням суду він відпрацював лише один день. Потім повідомив мера міста, що повернувся на посаду, а той захотів отримати супровідний лист з рішенням суду. Одна цей документ у міській раді ігнорували. В той час на «Тепловодоканалі» з’явилися співробітники приватної охоронної фірми, які не допускали директора на робоче місце.

Сергій Хоролець говорить, що сьогодні «Тепловодоканал» занедбаний, не відбувається підготовка до зими та не виконуються інші роботи. Ремонтують мережі у місті трубами, які придбали ще за попереднього міського голови.