У Зеленського лишилося всього 175 “вірних” депутатів у “Слузі народу”. Президент втрачає контроль над фракцією – ЗМІ

Поділитися:

У Володимира Зеленського лишилося тільки близько 175 депутатів у “Слузі народу” на яких Зеленський може розраховувати у парламенті. Не так давно група “вірних солдатів” Зеленського була відчутно більша – близько 200 людей. 

Про це йдеться у тексті “Української правди”.

Частково цю цифру складають реальні друзі і союзники Зеленського, частково – мажоритарники, чиє політичне майбутнє на округах напряму залежить від дружби із президентом і Кабміном, частково депутати, чию вірність Офіс президента оплачує посадами/призначеннями/преференціями/кешем, – йдеться у публікації.

“Ну, наприклад, якщо по програмі уряду Шмигаля дивитись… Група Коломойського не голосувала, бо вони качали Гончарука, качають і цього.

Умовна група “пінчуківців”, чи як їх в телеграмах обзивають “соросята”, не голосували, бо думають, що через Шмигаля занадто підсилиться Ахметов.

Окремо не голосували ще депутати Павлюка, які після відставки Богдана знову зібрались разом. Цим просто вигідно дестабілізувати президента і уряд, щоб потім “допомагати” їм за окрему плату”, – пояснює в розмові з УП один із впливових голів комітетів від “Слуги народу”.

Усі згадані групи все ще ніяк не формалізовані у фракції, вони існують на рівні окремих чатів в Telegram тощо.

Тому з групою, скажімо, Коломойського чи Павлюка може бути від 15 до 40 людей, залежно від важливості питання.

Тому варто говорити просто про певних “лідерів”, які ситуативно залучають більше чи менше коло депутатів, – пояснює співрозмовник у керівництві “слуг”.

Під час розгляду програми уряду була ще одна невелика група “слуг”, які відмовились голосувати за будь-що. Їх можна дуже умовно назвати “групою Андрія Богдана”.

Крім того, у “Слузі народу” є група депутатів, яка орієнтується на голову ВР Двитра Разумкова, до неї входять близько 30 депутатів. Це переформатована так звана “Група 719”, яка була названа на честь номера у готелі Rixos у Трускавці, в якій жив під час відомого тренінгудепутат Сергій Бабак.

Діма цю групу не збирав, не групував, спеціально нічого такого не робив, щоб не викликати ревності на Банковій. Хоча міг. Але так, справді, люди до нього тягнуться. Разумков з нами комунікує, радиться з різних питань, – каже УП один з членів цієї групи.

Читайте також:

• В мережі з’явився ролик, як керівництво “Слуг” обговорює колегу: називають “робочою, як корабельна сосна”

• НАЗК перевірить, за які гроші нардеп від ОПЗЖ влаштував вечірку для дружини в Москві. На неї могли витратити 1 мільйон доларів

• Аваков лишився через рішення Зеленського, а фахівці не йдуть в Уряд бо малі зарплати – Гончарук