Україна має робити ставку на експорт переробленої продукції, а не сировини – міністр економіки

Поділитися:

Україна має робити ставку на експорт переробленої продукції, а не сировини. Про це заявляє міністр економіки Юлія Свириденко у колонці на УП.

“Перероблена продукція коштує вдвічі-втричі більше, ніж сировина. До того ж це дає приріст робочих місць всередині країни”, – сказала вона.

Свириденко порівняла економічні можливості України з  Канадою, яка експортує приблизно стільки ж продовольства. Але при цьому ціна експорту канадської агропродукції перевищує українську у 2,5 раза. Як зазначає міністр, така різниця зумовлена тим, що Канада експортує здебільшого перероблену продукцію, а Україна – сировину.

“Кукурудза та пшениця – два основних українських експортних продукти. Є можливості запустити переробку кукурудзи на біоетанол, спирт, крохмаль, та в якості корму для отримання м’яса птиці, свинини, яловичини та яєць”, – підреслює міністр економіки.

За її словами, завдяки відкриттю ринку ЄС та будівництву нових потужностей Україна перероблятиме на метал більшість руди власного видобутку.

“А метали – на готову продукцію. Так ми досягнемо економії на масштабі”, – пояснила вона.

Свириденко зазначила, що тонна руди коштує 100-150 доларів, тонна металу – 500-1000 доларів, а готовий металевий виріб – 1,5-2 тис. доларів. Якщо з цих металевих виробів виготовляти енергетичні машини, то ціна доходить до 15-20 тис. доларів за тонну.