Україна прагне більшої промислової співпраці з ЄС – Мінекономіки

Поділитися:
Відбулося п’яте засідання Діалогу Україна – ЄС високого рівня з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості (так званого Промдіалогу), де обговорювалась подальша діяльність у створенні ланцюжків доданої вартості та можливості промислової кооперації.

Про це повідомляє Мінекономіки в Телеграмі, передає Укрінформ.

У ході засідання Україна доповіла про стан промисловості в умовах широкомасштабної військової агресії з боку рф та ознайомила представників країн Європи з результатами реалізації програми релокації вітчизняних підприємств.

Учасники засідання обговорили подальшу діяльність у створенні ланцюжків доданої вартості, у тому числі, можливості спільних кроків за сприяння ЄК. Зокрема, зазначається, що Україна прагне до більшої промислової кооперації, тобто, більшої кількості проєктів, замовлень, інвестицій та готовності ЄС підтримати відновлення країни.

В Мінекономіки переконані, що український бізнес може стати серйозним партнером для європейських компаній завдяки збереженню значного наукового потенціалу для забезпечення розвитку високотехнологічних виробництв із високою часткою доданої вартості.

За результатами зустрічі сторони визначили напрямок подальшої співпраці у зазначених питаннях, зокрема, її результати будуть враховані під час наступного шостого засідання Промдіалогу.

Міжнародний валютний фонд очікує, що обсяги виробництва в Україні впадуть нижче раніше прогнозованого рівня, до 25-30% за підсумками нинішнього року – через руйнування, людські й економічні втрати від російської війни в Україні.