Зеленського просять врахувати права людини в роботі Нацради з відновлення України від наслідків війни

Поділитися:

Правозахисники просять Володимира Зеленського включити до складу новоутвореної Національної ради з відновлення України в від наслідків війни представників державних органів зі сфери прав людини.

До складу Нацради, яку створили 22 квітня, увійшли керівництво уряду, Офісу президента, очільники міністерств та відомств, голови парламентських комітетів. Однак, проаналізувавши документ та посадовий склад Нацради, правозахисники дійшли висновку, що питання захисту прав людини не є складовою політики держави у воєнний та післявоєнний періоди.

Саме права людини є ціннісним фундаментом, на якому має будуватися майбутнє України: розроблятись і прийматись рішення органів державної влади і місцевого самоврядування у сферах економічного, соціального, культурного відновлення та розвитку України. … Наше прагнення як країни стати частиною ЄС має ґрунтуватися на повазі до цінностей прав людини.
Саме це відрізняє нас від нашого ворога, – йдеться у зверненні правозахисників до Зеленського.

Президента просять внести зміни до Положення про Нацраду щодо утворення відповідної робочої групи з питань прав людини, а також включити до посадового складу Нацради Голову комітету Верховної Ради України з питань прав людини та Постійного представника президента України в АРК.