Україна у травні очікує гранти від США, Японії та низки країн Європи – міністр фінансів

Поділитися:

Міністерство фінансів України розраховує в травні на отримання цілої низки кредитів та грантів і від країн-партнерів, і від міжнародних фінансових організацій.

Про це повідомив Сергій Марченко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Маємо великі очікування щодо того, що ми можемо отримати найближчим часом від наших партнерів. Це $500 млн додаткового гранту США, €150 млн від Німеччини, італійці узгодили новий кредит у €200 млн. І ще 1 млрд (канадських) доларів від Канади, яка узгодила таку суму через адміністративний рахунок МВФ. Ці кошти очікуємо найближчим часом”, – сказав він.

Голова Мінфіну зазначив, що Японія також підтвердила додатковий кредит у $300 млн, отримання якого також очікується у травні.

Серед інших ресурсів, на яких розраховує Мінфін в травні, нове фінансування Нідерландів, $200 млн першого траншу кредиту International Development Association Світового банку (СБ) на $1 млрд, іще $100 млн від СБ покриття видатків із виплат внутрішньо переміщеним особам, а також $60 млн покриття соціальних виплат.

Британці через мультидонорський трастовий фонд СБ підтвердили додаткову гарантію до того, що вони вже надали в розмірі $500 млн. По €10 млн очікуємо від Латвії та Литви, а також Австрії, ще $10,5 млн – від Швейцарії, €20,5 млн – від Данії.

Крім того, Польща та Фінляндія наразі вирішують суму та механізм допомоги. Ще €20 млн – від Норвегії, також через трастовий фонд. Ісландія у травні має надати 470 тис. євро, – додав міністр фінансів.