Україна вперше офіційно відреагувала на протести у Казахстані

Поділитися:

У Міністерстві закордонних справ засудили насильство, що спалахнуло у ряді казахстанських міст і призвело до численних жертв. Про це повідомляє пресслужба МЗС, зазначає LIGA.net

У цей критичний час для народу Казахстану зараз надзвичайно важливо вжити максимальних заходів для деескалації ситуації та уникнення подальшого насильства, – повідомили у МЗС.

Як заявили у зовнішньополітичному відомстві, влада Казахстану повинна “гарантувати дотримання прав людини, забезпечити відновлення роботи об’єктів критичної інфраструктури та систем зв’язку”.

Міністерство висловило співчуття сім’ям загиблих, нагадавши, що “українці пов’язані багаторічною дружбою та взаємною повагою” з казахським народом.

МЗС України закликає війська ОДКБ, введені на прохання президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва для придушення протестів, “поважати незалежність, суверенітет та національне законодавство Казахстану та міжнародне право”.

А їхнє перебування не повинно виходити за рамки задекларованого обмеженого терміну, – підсумували у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС нагадали, що продовжуватимуть захищати інтереси українців у Казахстані, зокрема, сприятимуть їм у поверненні до країни.

Нагадаємо:

  • 2 січня 2022 року в Казахстані розпочалися протести. Демонстранти вимагали знизити ціни на скраплений газ, потім – відставки уряду та звільнення з політики першого президента Нурсултана Назарбаєва.
  • Чинний президент Токаєв відправив уряд у відставку і усунув Назарбаєва з посади голови Ради безпеки Казахстану, але протести продовжилися і посилилися.
  • Токаєв звернувся за “допомогою” до ОДКБ. Росія почала перекидати десантників. У Токаєва запевняють, що ОДКБ нібито не бере участі у бойових операціях. Вже є офіційні повідомлення МВС про десятки вбитих та поранених протестувальників. Силовики затримали близько 4500 людей.