Українські підприємства можуть зобов’язати розкрити кінцевих власників до кінця року

Поділитися:

Міністерство юстиції має намір зобов’язати підприємства до кінця року розкрити кінцевих бенефіціарів власників, повідомив глава відомства Денис малюська в ході прес-брифінгу в Києві в середу.

Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

Ми також працюємо над тим – і це передбачено програмою взаємодії з МВФ, щоб зобов’язати підприємства розкрити бенефіціарів власників та забезпечити прозорість. Це буде виконано ближче до кінця року, – сказав міністр.

Малюська також наголосив на проблемі відсутності штрафних санкцій за нерозкриття такої інформації.

Чинний реєстр юросіб адекватно відображає всю інформацію, внесену юрособами. Як тільки обов’язок розкриття бенефіціарів власників внесли в законодавство, то багато юрособи, побоюючись штрафів, відразу внесли відповідні дані до реєстру. Потім дані поступово забували оновлювати або новостворені юридичні особи бенефіціарів не вносили. Кількість підприємств , які розкрили бенефіціарів власників, істотно скоротилося, більшість юросіб бенефіціарів не розкриває. Але винен тут не реєстр, а відсутність адекватного механізму штрафів, санкцій за не внесення бенефіціарів. Новий реєстр зробить систему ефективніше і зручніше – дані про бенефіціарів будуть в окремих полях, – сказав він.

Читайте також:

• “Недоторканний”: Зеленського не змогли оштрафувати за каву в кав’ярні

• Медведчук прокоментував партнерство з Коломойським: “просто так сталося і так є”

• Голова Дніпра Борис Філатов взяв шефство у “Партії Мерів”: хоче провчити Зеленського за спроби публічного розносу влітку минулого року – ЗМІ