Українські правоохоронці допомогли ідентифікувати ФСБ-шного кілера

Поділитися:

Українські силовики знайшли нові докази зв’язків з ФСБ кілера, який у 2019 році в Берліні посеред білого дня на очах у перехожих застрелив колишнього чеченського польового командира і співробітника антитерористичних структур Грузії Зелімхана Хангошвілі.

Вбивцю оперативно затримали, він мав підроблені документи на ім’я Вадима Соколова, але довгий час не вдавалося точно встановити його реальну особу. Німецькі правоохоронці змогли ідентифікувати берлінського кілера за рисами обличчя і татуюваннями завдяки старим фотографіям людини на ім’я Вадим Красиков. Ці фотографії своєю чергою були вилучені українськими силовиками під час слідчих дій в Україні. Про це йдеться в новому спільному матеріалі розслідувальної організації Bellingcat та видань The Insider і Der Spiegel.

За даними розслідувачів, Вадим Красиков може бути причетним щонайменше до одного вбивства в Москві у 2013 році, після чого його могли завербувати російські спецслужби для здійснення аналогічних злочинів. Раніше Bellingcat, The Insider і Der Spiegel з’ясували, що перед відправкою в Європу Соколов-Красіков проходив підготовку на базі спецназу ФСБ «Вимпел». Його родина, як і він сам, отримала підроблені документи на інші імена і регулярно була на зв’язку зі співробітником ФСБ.