Умови в’їзду в Україну стали суворішими

Поділитися:

Кабінет міністрів посилив правила в’їзду в Україну. Тепер обов’язковим буде наявність ПЛР-тесту на коронавірус.

Про це в ефірі «Громадського радіо» розповів Андрій Демченко, прессекретар, помічник голови Державної прикордонної служби України:

«Зміни, які прийняв уряд, набрали чинності. Вони спрямовані на недопущення поширення коронавірусу на території України. Якщо говорити про іноземців та осіб без громадянства, то на додачу до норми, яка діяла на сьогодні, що іноземні громадяни повинні мати при собі поліс страхування від COVID-19, додається також негативний ПЛР-тест при в’їзді в Україну. Він має бути зроблений не більше ніж за 72 години до перетину державного кордону».

За словами держслужбовця, якщо іноземці не матимуть полісу страхування або негативного тесту на COVID-19, то їх не пропускатимуть в Україну. Є виключення, кого це не стосуватиметься — іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні. Також це ті, хто потребують прихистку або є представниками дипломатичних організацій чи міжнародних місій, що акредитовані в Україні. Вони, як і громадяни України, у разі відсутності ПЛР-тесту або у разі його позитивного результату, зможуть перетнути кордон, але будуть зобов’язані пройти самоізоляцію/карантин.