Урожай в Україні наступного року може скоротитися на 40% – Мінагрополітики

Поділитися:

Урожай наступного року в Україні може скоротитися на 40% через російське вторгнення, що триває.

Про це повідомив Тарас Висоцький, заступник міністра аграрної політики та продовольства України, у коментарі CNN, передає УНІАН.

Ми втратили 25% орних земель. Ми очікуємо, що врожай буде приблизно на 35% меншим, ніж у попередні роки, тобто приблизно на 30 млн тонн менше, на 35-40% менше, майже половина врожаю минулого року, – сказав Висоцький.

Він заявив, що з початку повномасштабного вторгнення росія вкрала приблизно 500 000 тонн зерна з окупованих територій.

У середу міністр закордонних справ росії сергій лавров заявив, що питання, пов’язані з експортом зерна з України, “можуть бути вирішені, але Україні необхідно розмінувати акваторію для забезпечення безпечного проходу суден”.

Висоцький заявив, що слова лаврова не відповідають дійсності.

Це не правда. Проблема у російських військових кораблях, справа не в Україні. Поки вони не дозволяють безпечно реально заходити та виходити з українських портів цивільним судам, — сказав він.

Заступник міністра додав, що допоки Україна не отримає гарантії безпеки з боку міжнародних партнерів, про перепустку кораблів не може бути і мови.

Він підкреслив, що міни можна знешкодити швидко, але для цього необхідно припинити війну або встановити припинення вогню.

Україна готова виконувати всі зобов’язання, щоб постачати необхідні продукти харчування для міжнародної продовольчої безпеки. Так що суть ясна: росія має зупинити війну, — підкреслив чиновник.