В різних регіонах України за добу поліцейські відкрили дев’ять кримінальних проваджень щодо порушень виборчого процесу

Поділитися:

Всього упродовж минулої доби до поліції надійшло 55 заяв і повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. Найбільше повідомлень зафіксовано у місті Києві (8), у Донецькій (7) та Кіровоградській  областях (5).

Як повідомляє прес-служба Націаональної поліції, 21 повідомлення зареєстровано у Донецькій області, 16 – у місті Києві,  11 – у Дніпропетровській, 10 – у Херсонській, 9 – у Сумській, по 8 – у Луганській та Кіровоградській, 7 – у Волинській, 5 – у Полтавській, по 4 – в Івано-Франківській та Одеській, по 3 – у Закарпатській, Львівській та Чернігівській,  по 2 – у Київській та Чернівецькій, по 1 – у Вінницькій, Запорізькій та Миколаївській областях.

Здебільшого повідомлення пов’язані з порушенням порядку ведення агітації – 21, підкупом виборців – 12, псуванням агітаційних матеріалів – 10, порушеннями порядку розміщення агітматеріалів – 8, порядку ведення реєстрації виборців – 5 та порядку фінансування партії – 4.

Водночас упродовж доби до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо дев’яти кримінальних правопорушень – у Києві, Дніпропетровській, Київській,  Кіровоградській та Запорізькій областях.

Відтак відкрито 4 кримінальні провадження за ст. 158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців), 3 – за ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу України.

Також поліцейські склали 3 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із виборчим процесом.