В Україні можуть заборонити орендувати чи купувати житло без рієлторів – законопроект

Поділитися:
Народні депутати зареєстрували законопроєкт «Про рієлтерську діяльність», яким пропонують заборонити орендувати (здавати в оренду) чи купувати (продавати) житло в Україні без рієлторів. Ініціаторами законопроєкту переважно є депутати зі «Слуги Народу», зокрема 9 з 11 членів профільного комітету Ради, який буде розглядати його.

Документ опублікували на сайті парламенту, пише “Громадське”.

Так, в Україні хочуть створити Єдину інформаційну базу даних про об’єкти нерухомості та операції з ними. Автори закону кажуть, що вона має допомогти забезпечити прозорість, правдивість та доступ до інформації й послуг у сфері рієлторської діяльності. У базі будуть зберігати, обробляти та шукати відомості про об’єкти нерухомості.

Це сприятиме якісному наданню послуг у сфері рієлторської діяльності та належному проведенню операцій з нерухомим майном, забезпечить систематизацію та швидкий пошук перевіреної інформації про нерухоме майно (юридичної, технічної, цінової, тощо), надасть можливість користуватися зручними сервісами при проведенні операцій з об’єктами нерухомості, — йдеться у пояснювальній записці до закону.

Рієлтори не зможуть працювати без свідоцтв. Так, їх хочуть зобов’язати пройти професійну підготовку та складати кваліфікаційний іспит. Атестовані рієлтори будуть вноситися у ще один новостворений сервіс — Єдиний реєстр фізичних осіб, юридичних осіб та професійних об’єднань у сфері рієлторської діяльності.

Іспит проводитиме комісія «Національної федерації фахівців у сфері рієлторської діяльності».

Читайте також:

• 37% українців вважають, що за рік Зеленського рівень їхнього добробуту знизився, у половини нічого не змінилося

• Саакашвілі назвав умови для ефективної роботи Ради, серед них і “нормальна зарплата”

• У Dragon Capital прогнозують падіння української економіки за 7% за рік