В Україні можуть заборонити секондхенди через несплату митних платежів: 2-3 мільярди на рік

Поділитися:
Міністерство соціальної політики працює над пропозиціями заборонити ввезення в Україну секондхенду. До країни можуть допускати тільки спецодяг та гуманітарну допомогу. Використання останньої будуть ретельно перевіряти.

Про це сказав на брифінгу в четвер заступник міністра соціальної політики Олег Коваль, повідомляє Укрінформ.

“Ми будемо вносити пропозицію заборони ввозити секондхенд в Україну. Ми тільки дозволяємо, наприклад, обладнання для водолазів, спеціальну форму високої якості, яка захищає пожежника, тощо…”, – сказав Коваль.

Він уточнив, що відповідні пропозиції готуються спільно з Державною митною службою та Реанімаційним пакетом реформ.

Ми вимагаємо від державних установ листи-звернення на Міністерство соціальної політики, що вони чекають гуманітарну допомогу в певній кількості зі встановленням на баланс. Якщо ми потім перевіримо, то відповідні державні службовці понесуть відповідне покарання. Я особисто буду звертатися до правоохоронних органів із проханням порушити кримінальну справу щодо цих дій. Я вже кілька заяв підписав”, – наголосив заступник міністра.

Він зауважив, що наразі в Україні поширена практика, коли під виглядом гуманітарної допомоги на територію країни насправді ввозяться речі для продажу в секондхенді без митного оформлення.

“За моїми підрахунками, в тиждень держава у вигляді втрат по несплаті митних платежів втрачає близько 2 млн дол. Тобто по року – від 2 до 3 млрд грн…”, – сказав Коваль, відповідаючи на запитання, про які втрати від несплати мита за ввезення секондхенду під виглядом гуманітарної допомоги ідеться.

Читайте також:

• США сподіваються, що “Мотор Січ” куплять не китайці: є інші зацікавлені

• НБУ хоче примусово стягти з Костянтина Жеваго 1,5 мільярда

• Ощадбанк може закрити 400-600 відділень по Україні