“В залежності від сценарію карантин може тривати від кількох до 8 місцяців”, – колишній міністр

Поділитися:

За оцінками Київської Школи Економіки продовження карантину до 24 квітня збереже приблизно 150 людей від смерті. В залежності від сценарію карантин може тривати від кількох до 8 місцяців.

Про це з посиланням на розрахунки Київської Школи Економіки на своїй сторінці у фейсбуці написав колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Без карантину пік пандемії в Україні станеться через 2-3 місяці – в червні або липні. З карантином (тільки) до 24 квітня пік пандемії відтерміновується ще на 2 тижні (але рятуємо 150 людей). Оцінки про пік погоджуються з оцінками науковців для Японії (початок середини літа), але відрізняються від оцінок для США (кінець квітня). Причина, ймовірно, полягає в тому, що в США зараження вірусом почалось раніше і вже сьогодні США є одним з центрів пандемії, – йдеться у повідомленні.

На думку Милованова жорсткість карантину має посилюватись і досягти максимуму саме під час піку для його згладження. А зараз, на початку пандемії, навпаки, карантинні заходи мають бути відносно м’яким.

“Оцінка базується на математичній моделі, розробленій школою, та даних, наданих НСЗУ. Модель дозволяє оцінити вплив на економіку різних сценаріїв карантину та запровонувати оптимальні дії для уряду”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також:

• У Мінекономіки повідомляють що ажіотаж на гречку зупинився

• Голова наглядової ради «Октава Капітал» про бізнес в умовах карантину, роботу з банками і вибір партнерів

• В Україні 51% підприємств в умовах карантину здатні протриматись лише місяць – опитування