В Запоріжжі – чергове затримання за махінації з комунальною землею

Поділитися:

У Запоріжжі СБУ викрила експертну фірму на заниженні вартості комунальної землі на мільйони гривень.

За даними спецслужби, комерсанти уклали низку договорів із Запорізькою міською радою на оцінку землі під будівництво, а на замовлення покупців експерти «здешевлювали» землю у кілька разів, за що отримували свій відсоток від незаконно зекономленої суми.

Так під час оцінки ділянки на околиці міста, виділеної міськрадою під ведення бізнесу, зловмисники занизили її вартість майже у двічі. Ці дії призвели до недоотримання місцевим бюджетом понад 2,5 мільйона гривень

Наразі директору експертної фірми повідомлено про підозру щодо зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги. Крім того СБУ ініціювала проведення експертиз щодо реальної вартості раніше оцінених фірмою земельних ділянок в обласному центрі. Встановлюється можлива причетність посадовців міськради до оборудки.

Нагадаємо, нещодавно слідчі вже проводили аналогічні дії у справах щодо махінацій з комунальними земельними ділянками. А раніше в цьому році на хабарі щодо земельних питань правоохоронці затримали одного з депутатів міської ради, близького до команди мера Володимира Буряка.

Втім, опонент міського голови Володимира Буряка – депутат Запорізької міської ради (фракція “Батьківщина”) Віталій Рябцев вважає, що правоохоронці досі займаються “стрілочниками”, рядовими виконавцями злочинних схем: “Чекаємо, коли відповідальність нестимуть чиновники. Не вірю, що мер міста Володимир Буряк підписував документи і не бачив, що завдає шкоди міському бюджету на сотні мільйонів гривень”.