У Запоріжжі депутати ще в травні підтримали концесію як варіант інвестицій у міський аеропорт

Поділитися:

Незважаючи на офіційну позицію міського голови Запоріжжя Волоимира Буряка проти передачі міського аеропорту у концесію, на травневій сесії 2019 депутати міськради уже підтримали проект рішення яким дали дозвіл на залучення інвестицій на летовище, серед варіантів була і концесія.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив депутат Запорізької міськради Віталій Рябцев.

На сесії Запорізької міської ради 29 травня 2019 року депутати надали згоду на участь міського аеропорту у проекті Міністерства інфраструктури та декількох міжнародних фінансових організацій щодо залучення інвестицій. Одним з можливих варіантів залучення коштів у пояснювальній записці до документу називалася концесія.

У рамках проекту Міністерства інфраструктури України, Глобального інфраструктурного фонду (GIF), Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) мали дослідити можливість залучення приватних інвесторів до діяльності летовища.

Для приватних інвесторів пропонували декілька варіантів співпраці: робота з окремим аеропортом  чи декількома у рамках інвестиційного пакету, надання доступу до приватного фінансування у вигляді єдиного централізованого фонду розвитку аеропортів, наповненого приватним капіталом.

Як зазначає Рябцев, у самому проекті рішення термін концесія не вживався, але присутній у пояснювальній записці до документу, що могло ввести в оману депутатів міськради.

Зокрема, на сайті міськради розміщено публікацію у якій процитовано Буряка, який схвально говорить про проект рішення.

Вважаю, що рішення необхідно прийняти. У перспективі це дозволить отримати можливість залучати інвестиційні кошти для розвитку запорізького аеропорту, – зазначив Володимир Буряк.

Читайте також:

• Новий термінал запорізького аеропорту: як будували та кому може дістатися

• Стадіон так стадіон: як запорізька міська влада “підтримує” приватні спортклуб та кафе

• Міський голова Запоріжжя закликав депутатів утворити міжфракційне об’єднання та хоче вести його на місцеві вибори