“Як мінімум, працівникові потрібно купити рукавички і лопату”, – банкір про те, чому дешеві робочі місця не допоможуть вийти з кризи

Поділитися:

План уряду по створенню 500 тисяч робочих місць в низькокваліфікованих галузях не допоможе вийти з кризи. Потрібно підтримувати сектори, які створюють додатковий продукт. Таку думку висловив банкір колишній голова правління банку ВТБ Вадим Пушкарьов.

Про це пише “Діло”.

Прем’єр-міністр не заявив про підтримку галузей, які створюють і робочі місця, і додатковий продукт. Держава хоче вкластися в низькокваліфіковані галузі – комунальну, соціальну, бюджетну сфери. Поява в них 500 тисяч робочих місць передбачає великі інвестиції з держбюджету. Як мінімум, працівникові потрібно купити рукавички і лопату. Йдеться про секторах, які в масі своїй не приносять грошей в бюджет. Думаю, це рішення продиктовано не порятунком економіки і людей, а страхом уряду перед бунтами. Без чіткої стратегії гии зі створення робочих місць – це шлях в нікуди, – заявив Вадим Пушкарьов.

Вадим Пушкарьов

На думку Пушкарьова, для виходу з кризи і боротьби з безробіттям уряду потрібно зробити аналіз ринку та “робочих рук в Україні”: чи є вони в надлишку і чи готові ці люди працювати на запропоновані ресурси.

Читайте також:

• Заробітчани переказали в Україну 15,8 мільярдів доларів – це 10,5% ВВП

• Міністр фінансів вважає, що треба системно переглянути податкову систему

• Шмигаль анонсував кредитну програму “Нові гроші”: кому даватимуть позики