Як у Запорізькій області почали вирощувати «червоне золото»

Поділитися:

У селі Матвіївка, під Запоріжжям, сім’я фермера Кирила Кочергіна вирощує шафран. Почали з 2 соток, посадивши близько 9 тисяч цибулин крокусу посівного (шафрану). За 1 грам шафрану запорізького виробництва отримують 195 гривень (близько 7 доларів). 

Про особливості вирощування спеції власник крокусової плантації розповів виданню Аgroday.

“Познайомилися з фермером з Херсона, який вже 4 роки займається вирощуванням шафрану. Після його надихаючої розповіді про вирощування шафрану ми з сестрою  вирішили посадити і спробувати що воно таке. Ці ж хлопці допомогли придбати цибулини і розповіли технологію посадки, збору та сушки”, – розповів Кирило Кочергін.

За словами Кирила, цибулина в роздріб коштує близько 6-10 гривень, залежить від розміру і ваги, оптова ціна то 7 до 15 доларів за кілограм.

Кочергін разом з родиною починає збирати шафран з першими променями сонця, поки квіти не розпустилися. У бутонах головна цінність рослини – червоні рильця.

“Щоб отримати 1 грам спеції, потрібно зібрати близько 150 квіток. У кожній квітці 3 рильця, значить виходить в грамі приблизно 450 рилець. У пік цвітіння ми збираємо по 3-4 тисячі квіток за день.», – розповідає власник плантації.

Зі своєї ділянки фермери планують зібрати від 60 до 100 грам шафрану.

Спеції реалізовуватимуть роздрібним покупцям. 1 грам шафрану запорізького виробництва коштує 195 гривень (близько 7 доларів). Світові ціни на шафран складають від 3 до 30-35 доларів за грам. Роздрібна ціна українського приблизно 7 доларів, оптова – 5-6 доларів.

Читате також:

• У Запорізькій області зібрали рекордний за роки Незалежності урожай

• У Запорізькій області щороку зрошують тільки 22% придтних для цього земель

• У Зеленського хочуть скасувати мораторій на продаж землі до кінця року