Як заради Порошенка Медведчук відкладав обмін полонених: опублікована остання частина досліджень «плівок Медведчука»

Поділитися:

Журналісти “Наші Гроші з Денисом Бігусом” ставлять під сумнів ефективність Віктора Медведчука як переговірника в сфері звільнення полонених: судячи з ймовірних матеріалів прослушки, він значно активніше займався питаннями газу та електроенергії, а за переговори щодо полонених взявся неохоче.

Проект журналістських розслідувань «Наші гроші» оприлюднив четверту частину сюжету, заснованого на матеріалах ймовірної прослушки Віктора Медведчука.

Ця частина присвячена зокрема темі обміну полоненими, яка офіційно була головним і єдиним завданням Віктора Медведчука як представника України в Мінському форматі.

Про обмін полонених

Як йдеться в сюжеті, сам Медведчук взяв участь в переговорах щодо полонених “без зайвого ентузіазму”. В розмові з тодішнім помічником президента РФ та ідеологом війни на Донбасі Владиславом Сурковим Медведчук каже, що президент Порошенко хоче “втягнути його в чергову аферу” — обмін полоненими. Але отримує від помічника Путіна підтримку: той каже, що долучатися до переговорів варто.

На записах, які опинилися в руках журналістів немає жодного, де Медведчук вів переговори на найвищому рівні в Кремлі чи з сепаратистами: його контакти з питань обміну полонених — “чиновники” так званих “ЛДНР”.

Про Надію Савченко та красиву телекартинку

В 2016 році за посередництва Віктора Медведчука Росія звільнила Надію Савченко. Проте, судячи з плівок, головне питання, яке турбує самого Медведчука після цієї події —… картинка на російських телеканалах! В опублікованих записах український політик жаліється прес-секретарю Путіна Дмитру Пєскову, що в новинах його не показали поряд з Путіним. “Шкода! Заради цього ж все й робилося!”, — каже обурений Медведчук.

Про красиву телекартинку для Порошенка

Окремої уваги варта історія про звільнення “кіборга” Андрія Гречанова (Рахмана) з полону сепаратистів. Українського бійця обміняли в листопаді 2015 року після 4 місяців полону та, як зазначав президент Петро Порошенко, після 18 спроб звільнення і лише за участі президентів Німеччини та Франції. Зустрічав на українській землі “кіборга” особисто Петро Порошенко. При президентові та під прицілами телекамер Рахман телефоном повідомив матері, що повернувся на Батьківщину.

Проте з опублікованих розмов Віктора Медведчука випливає, що “кіборг” міг опинитися вдома ледь не на три місяці раніше, але саме завдяки зусиллям “переговірника” Медведчука звільнення… навпаки кілька разів відкладалось! Востаннє Медведчук пересунув обмін Гречанова ще на кілька днів. Як припускають журналісти “Наші Гроші з Денисом Бігусом”, таким чином обмін бійця штучно “підігнали” під повернення Петра Порошенка з переговорів в Парижі та заради красивої “картинки” зустрічі президента з військовим.

До підключення Медведчука до переговорів в 2014 році СБУ вдалося витягнути з полону 1,5 тисячі українців за півроку, за участі Медведчука — стільки ж, але вже за п’ять років, йдеться в сюжеті.

Про електроенергію в Крим

Також в новій частині сюжету розповідається про участь Віктора Медведчука в “газових” переговорах, після якої українська делегація пом’якшила висунуті росіянам умови, та в переговорах щодо продажу електроенергії в Крим: Медведчук в інтересах Порошенка намагався включити в контракт фірму-«прокладку» Костянтина Григоришина.