— 1 трильйон доларів— вартість чорноземів,
— скільки коштують держактиви, підприємства, земля, ліси, водні ресурси, будівлі — потрібно ще порахувати.
Але вже ми маємо мінімум 2 трильйони або 54 тисячі доларів на одного громадянина. Якби ці активи керувалися ефективно і давали хоча б 5% річної прибутковості, дохід на кожного громадянина був 6 тисяч доларів на місяць. Але на цих активах заробляють інші.
Що стосується доходів держави — тут все погано. Бюджет дефіцитний (витрати більші, ніж доходи) і при слабкій економіці, державній політиці і без інвестицій рости вони не будуть. Вихід — розвиток економіки. Ухвалення стратегії і наймання нових державних менеджерів для її реалізації, – зазначає Анатолій Амелін.
Якщо, наприклад, в Україні до 2030 року ВВП виросте в 7 разів, до 1 трильйона доларів, а витрати бюджету до ВВП знизяться з 27% до ВВП до 15%, але зверху до них 10% будуть збиратися і перерозподілятися рівномірно між громадянами, то кожному громадянину буде виплачено 2,7 тистисяч доларів на рік або 8100 доларів на сім’ю (340 тисяч гривень за курсом 2030 року).
Водночас громадяни матимуть стимули і працювати, оскільки суми буде недостатньо для реалізації всіх потреб, але й більше витрачатимуть, що буде стимулювати виробництво нових продуктів і стимулювати економіку, – резюмує автор.
Читайте також:
• Хто задекларував найбільше статків з Уряду Шмигаля
• Bihus.Info: заради Коломойського Центренерго перейшло на російське вугілля
• “З усіх сторін приходять домовлятися і пропонують відсотки”, – міністр про спробу дискредитувати “Дію”
1 Response
[…] • Якщо в Україні до 2030 року ВВП виросте в 7 разів, то базов… […]