З Путіним поодинці, без США та НАТО, зустрічатися не можна – президент Естонії

Поділитися:

Президент Естонії Алар Каріс вважає, що з російським лідером Володимиром Путіним не можна проводити переговори без участі США та країн НАТО. Про це він заявив в інтерв’ю ERR, передає LIGA.net

На запитання журналіста, “ви готові зустрітися з Путіним, і про що б ви з ним поговорили?”, Каріс відповів:

Звичайно, якщо надійде запрошення, потрібно буде на нього відреагувати. Я вважаю розумним, що переговори з Путіним мають вести не я сам і не президент США, а країни НАТО чи країни Європи всі разом.

Каріс заявив, що переговори американського президента Джо Байдена з Путіним “справді багатьох стривожили”. Також він додав:

Почуття було таке, що нас оминають. Звідси і телефонна розмова з Байденом, яку провели пізніше країни Східної Європи, та інші країни теж.

  • За даними розвідки, Росія може готувати нове вторгнення до України на січень. Захід погрожує їй безпрецедентними санкціями у разі вторгнення.
  • РФ передала США та НАТО список вимог, зокрема, вона вимагає відмовитися від розширення НАТО на схід та від військової співпраці з Україною, а також не розміщувати свої сили в країнах Балтії.
  • У НАТО заявили, що не підуть на компроміси щодо членства в Альянсі. Росія у відповідь погрожує “воєнними кроками”, зокрема використанням гіперзвукових ракет.
  • США заявили, що у відповідь на ультиматум Росії складуть список дій РФ, що “викликають занепокоєння”.