За грудень в Україні зафіксували 17 випадків порушення свободи слова

Поділитися:

У грудні експерти ІМІ зафіксували в Україні 17 випадків порушень свободи слова. З них 13 стосувалися фізичної агресії щодо представників засобів масової інформації. 

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”, йдеться на сайті ІМІ.

Основними порушеннями прав журналістів у грудні стали перешкоджання (шість випадків) та побиття і погрози (по три випадки відповідно).

Цього місяця під час сутичок на мітингу біля Верховної Ради постраждали журналісти hromadske Вікторія Рощина та Олексій Нікулін, яких забризкали сльозогінним газом. Також постраждав журналіст Радіо Свобода Сергій Нужненко, якому співробітники Національної гвардії та поліції розбили камеру й окуляри.

Про погрози та перешкоджання заявила редакція інтернет-видання ZAXID.NET. Зокрема, про погрози від представників львівських громадських організацій повідомили журналіст Андрій Дрозда та Марта Когут, які писали про їхню діяльність.

Крім того, ІМІ зафіксував два випадки кібератак на ЗМІ. Зокрема, DDoS-атаки зазнало тернопільське інтернет-видання “Політерно”. Редакція пов’язує хакерську атаку із критичною публікацією, що з’явилася на сайті 30 листопада, де йшлося про ймовірні кадрові призначення в Тернопільській облдержадміністрації. Також було вчинено хакерську атаку на сервери 1+1 media, яка призвела до збою в роботі компанії.

По одному випадку порушень ІМІ зафіксував у таких категоріях: пошкодження майна та напади на офіси ЗМІ, юридичний тиск та обшук.

Читайте також:

• Комітет ради скасував пільгу на якій Ахметов зекономив 3 мільярди, а бюджет втратив 10

• У Запорізькій області підтримали варіант з 5 округами: де будуть центри

• Інститут нацпам’яті вимагає знести “Легендарну тачанку” у Херсонській області