“Закон має враховувати інтереси всіх” та “неповторний київський суржик”, – що наговорили керівники “Слуги народу” про ідею переглянути мовний закон

Поділитися:

Голова ВР та депутат від “Слуги народу” Дмитро Разумков не захотів відповідати журналістам що саме хоче змінити у мовному законі. Однак зауважив, що цей закон має враховувати інтереси усіх українців незалежно від того де ті живуть чи як розмовляють. Водночас Разумков зауважив, що державною може бути тільки одна мова, а у парламенті мають говорити українською. Перший заступник Голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко щодо мовного питання, серед іншого сказав, що “варто берегти київський суржик”. 

Що сталося

В інтерв’ю виданню “Главком” голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що мовний закон треба переглянути. За словами голови парламенту, уже зараз є зареєстровані законопроекти щодо мовного питання.

Є законопроекти, які зараз зареєстровані у парламенті. На найближчі тижні, якщо я не помиляюся, ці законопроекти не знаходяться в порядку денному, — сказав Разумков.

Та додав, що єдиної позиції з цього питання немає у самій фракції «Слуга Народу».

Фракція в цьому випадку досить різноманітна. Від надто радикально налаштованих на захист української мови депутатів до тих, хто буде займати абсолютно протилежну позицію. Ви це самі бачите. Але більша частина, мені так здається, буде дотримуватися саме центристської позиції, і в цьому питанні так само, — сказав Разумков.

Зокрема, на його думку, є проблема мовних квот. Мовляв, Дуже багато людей у країні розмовляють різними мовами, і інтереси всіх мають бути враховані.

Що сказав Дмитро Разумков

1 червня, під час брифінгу після погоджувальної ради, відповідаючи на питання журналістів, щодо власного бачення змін до закону про мову Разумков вирішив “почати з початку”. Назвав “Слугу народу” єдиною політсилою, яка не використовувала тему мови у передвиборчій кампанії. Мовляв, хтось підтримує одну позицію, хтось іншу і закон має враховувати точку зору усіх українів, незалежно від того де ті живуть чи як розмовляють.

Ні у кого немає питань щодо того, що єдиною державною мовою є українська Ніхто не говорить про другу, третю, п’яту чи десяту державні мови. Так само необхідно чути думки тих, хто живе в цій країні, – вважає голова парламенту.

Конкретно пояснити, яких змін він хоче до мовного закону Разумков не захотів, журналістці запропонував зробити інтерв’ю щодо цього питання. Крім того, голова ВР нагадав, що усю передвиборчу кампанію говорив російською і постійно пояснював свою позицію. Водночас зазначив, що вважає, що у Раді мають говорити українською, бо це державна інституція

Що сказав Олександр Корнієнко

Перший заступник Голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко зауважив, що фракція представляє увесь народ і коли взяти соціологічні опитування щодо мовного питання то там будуть різні позиції немає одностайності по всій країні.

Водночас, Корнієнко погодився з Разумковим що це все треба детально обговорити, враховуючи зауваження та пропозиції щодо законів. На уточнююче питання щодо його власної позиції з цього питання, Корнієнко зазначив, що спілкується українською і у побуті, і на роботі.

Як корінний киянин, і думаю кияни мене підтримають ми тут двомовні, така собі білінгва. Але неповторний київський суржик ніхто не відміняв. Я за те, щоб ми плекали таку “версію” української мови. Вона дозволяє людям, які погано знають українську все ж спілкуватися українськими словами, розуміти літературну мову, зауважив заступник голови “Слуги народу” у Раді.

Читайте також:

• Тимошенко потролила стратегічну сесію Кабміну Шмигаля, бо вигадували “слогани” замість обговорення економічних проблем

• У СІЗО Запоріжжя та Дніпра з’явилися платні камери: скільки просять за добу

• “Не можна керувати системою, коли ти не розумієш, як вона працює”, – Турчинов про кадрову політику нової влади