Запорізька ТЕС виведе у простій частину персоналу через збитки від імпорту електроенергії

Поділитися:

З 1 січня по 31 березня ДТЕК виведе у простий частина персоналу Запорізької ТЕС. Причина – несприятлива ситуація на ринку електроенергії. ТЕС продовжить працювати мінімальним складом. Зменшення кількості персенола не повинно вплинути на рівень тепло та електропостачання.

Про це з посиланням на заяву компанії пише енергодарське видання “Медіа центр”.

Зараз на ринку електроенергії діють умови, при яких вітчизняна генерація змушена працювати собі в збиток. Це пов’язано з імпортом електроенергії і низькими прайс-кепами – штучним обмеженням ціни, встановленим в оптовому ринку електричної енергії, – йдеться у заяві компанії.

Зокрема у ДТЕК зазначають, що удень, коли ціна на електроенергію вища, оператори мережі віддають перевагу імпорту. На ринок заходить електроенергія з Росії та Білорусі (в Бурштинському енергоострові – зі Словаччини). Через збиткову роботу станції змушені виводити частину персоналу в простий.

У листопаді НЕК «Укренерго» перевело всі ТЕС ДТЕК Енерго на роботу нижче мінімального складу обладнання (по одному блоку або корпусу на станції).

Зараз в резерві знаходиться 35 блоків компанії, в той час як в аналогічний період минулого року практично всі блоки тес ДТЕК енерго були в роботі.

В роботі на Запорізькій ТЕС залишається 1 блок з 4 пиловугільних. Станція готова включати додаткові блоки в разі потреби і заявки системного оператора.

Відповідно до КЗпП та колективними договорами, за всіма співробітниками, виведеними в простий, зберігається 2/3 окладу. Незважаючи на простий, енергетики продовжать отримувати постійний дохід і зберігати робочий стаж.

Читайте також:

• “Земельну реформу треба було починати з таких зустрічей”, – запорізька депутатка про візит Арахамії до Василівки

• Як працював Буряк у 2019 році: виконані та провалені обіцянки (інфографіка)

• У Запорізькій області через децентралізацію поменшає районів