Запорізькі екоактивісти вимагають від влади виконати умови народної резолюції мітингу «Маю право дихати»

Поділитися:

У Запоріжжі відбувся круглий стіл за участю представників найбільших промислових підприємств-забруднювачів міста Запоріжжя, екокоаліціі і обласної влади, повідомляє «Актуально».

Вчора, 15 жовтня, під головуванням голови Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Боговіна відбулося засідання круглого столу з розробки проекту обласної комплексної програми охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на 2021-2027 роки. У нараді взяли участь заступник голови ОДА Віталій Тишечко, радник голови ОДА Андрій Буйний, представники Департаменту захисту навколишнього середовища облдержадміністрації та члени постійної комісії з питань екології Запорізької обласної ради.

Також захід пройшов за участю представників найбільших промислових підприємств-забруднювачів міста Запоріжжя, а також екокоаліціі.

Раніше «Актуально» писав про те, що cуб’екти господарювання, об’єкти яких відносяться до першої групи підприємств-забруднювачів повітря, нададуть власні інвестиційні проекти з оновлення виробничих потужностей і зменшення викидів. А також буде підготовлений меморандум про співпрацю і розроблений проект програми з урахуванням наданих пропозицій промгігантів Запоріжжя.

Уже вчора під час круглого столу учасники обговорили наявні інвестиційні екологічні проекти підприємств, терміни реалізації та показники ефективності.

У свою чергу, представники екокоаліціі наполягали на виконанні резолюції мітингу «Маю право дихати», яку ще 22 вересня відправили до відділу реєстрації звернень ЗОДА, а також в запорізьку мерію, також копії документа направили до Верховної Ради України та в депутатський комітет з питань екологічної політики.

За словами екоактивіста Миколи Раліка, від початку круглий стіл пішов не за планом. По-перше, відбулася лише презентація планів «Запоріжсталі», по-друге, замість кілька хвилин, які спочатку планувалося надати громадськості, активісти стали один за іншим вносити пропозиції, які були спрямовані на те, щоб дійсно налагодити спільну роботу влади і суспільства зі створення програми поетапного зниження викидів, а не тільки в рамках робочої групи, як пропонувалося владою.

Член організаційного комітету мітингу «Маю право дихати» Тетяна Ярмохіна зазначила, що відповідачем для вирішення проблем, що виникають між жителями Запоріжжя та заводами-забруднювачами є влада: ОДА, облрада; мерія. Саме тому екоактивісти вимагають від обласної та міської влади виконання народної резолюції, оскільки ніякі меморандуми співпраці між владою і запорізькими промисловими підприємствами або інвестиційні плани не замінять рішення про поетапне зниження викидів.

На сайті ЗОДА повідомляється, що за результатами зустрічі всі пропозиції будуть враховані і діяльність продовжиться в запланованому напрямку.