Запорізький аеропорт готують до передачі Ахметову – депутат Запорізької міськради

Поділитися:

Залучення значних кредитів запорізькою міською радою на будівництво нового терміналу КП «Запорізький міжнародний аеропорт» може свідчити, що його готують до передачі у приватну власність.

Відповідну інформацію на прес-конференції 1 липня повідомив депутат Запорізької міської ради Віталій Рябцев.

У кулуарах міської ради говорять, що новий термінал аеропорту будується та готується до передачі Ахметову. Ви ж розумієте, що місто не зможе утримувати аеропорт. Першим етапом передачі може стати передача усіх можливих об’єктів довкола в оренду. Наступним може стати новий термінал, – сказав Рябцев.

Депутатка Запорізької міської ради Катерина Константинова також не виключає такого сценарію.

В коментарі «Гетьману» вона розповіла, як ця «схема» може бути реалізована:

«Міська влада може передати об’єкт в управління або концесію приватній компанії. При цьому буде укладена угода про розподіл прибутку між цією компанією та комунальним підприємством – аеропортом. Гроші будуть виводитися через «свої» фірми – за фіктивні чи непотрібні послуги. Дуже вірогідно, що може бути штучно створений борг у комунального підприємства, комерційна компанія «допоможе» цей штучний борг погасити, а за це отримає долю у власності аеропорту. Це, вважайте, буде втратою аеропорту для міста. І мова йде не лише про втрату громадою майна, але і про загрозу національним інтересам: запорізький аеропорт стратегічний для обороноздатності країни. Запобігти цій та іншим подібним ситуаціям міг би закон, за яким передача таких важливих об’єктів в концесію могла б відбуватися лише за погодженням з Кабінетом міністрів».

Читайте також: 

• Володимир Буряк збирається судитися з депутатом міської ради

• Вартість майже добудованого терміналу запорізького аеропорту сягнула мільярда: 500 мільйонів дають на перепланування будівлі

• Запорізький аеропорт оголосив тендер на будівництво злітної смуги