Зеленський може зібрати позачергове засідання Ради під “антиколомойський” закон – ЗМІ

Поділитися:

За інформацією журналістів, для ухвалення “антиколомойського закону” президент Зеленський ініціює окреме позачергове засідання. Скликати його планують уже цього тижня. 

Про це йдеться у тексті “Української правди”.

Комітет має скласти порівняльну таблицю і пройтись по всіх 16 тисячах правок. Якщо чесно, то можна було б і на понеділок встигнути. Якби хтось ставив таку задачу. Поки ж орієнтуємось на другу половину тижня, – пояснює член банківського комітету.

Зокрема зазначається, що якщо Рада буде розглядати усі 16 тисяч поправок окремо, як це було із земельною реформою, знадобиться добрий рік часу. Але є одна “хитрість”, яка дозволить проголосувати “антиколомойський закон” за день, а не за рік – 119 стаття регламенту. Вона передбачає, що якщо закон у другому читанні розглядають у скорочені терміни, то Рада може розглядати не постатейно і не кожну правку окремо, а цілими розділами.

Тобто комітет узгодить текст розділів, куди якась частина правок увійде, а якась ні. Після цього Рада своїм голосуванням затвердить текст розділів, відсіявши відхилені комітетом правки, і проголосує закон в цілому.

Що було раніше:

30 березня на третьому позачерговому засіданні Верховної Ради депутати підтримали “антиколомойський” закон у першому читанні. За відповідне рішення проголосували 267 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає, що власники і колишні власники банків, не можуть претендувати на поверення своїх активів, компенсація може бути видана лише у грошовому еквіваленті. При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування..

“Антиколомойський” закон до другого читання зібрав більше 16 тисяч правок. Це, поки, найбільша кількість правок до законопроекту в історії українського парламенту.

Нардепа “Голосу” члена комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що секретаріат Комітету Ради досі працює над зведенням таблиці правок до “антиколомойського” закону. Наразі вона готова на 67% – 11000 з 16335 правок які внесено. Железняк додав, що у Раді не витримують комп’ютери від кількості правок.

Читайте також:

Минулого року Зеленський “видав” Раді та Кабміну списки завдань: у багатьох нема результату і про них не згадують

• Разумков говорить, що на розляд правок до “антиколомойського” закону треба пів року

• Кличко об’єднує біля себе міських голів: можуть йти на вибори з УДАРом – голова Дніпра