Зеленський запевнив, що домовленість про «консультативну раду» не легітимізує ОРДЛО

Поділитися:

 Володимир Зеленський запевняє, що протокол, який був підписаний у Мінську 11 березня за результатами засідання Тристоронньої контактної групи і в якому зафіксована домовленість про створення «консультативної ради» в складі політичної підгрупи ТКГ, жодним чином не легітимізує ОРДЛО.

Про це йдеться у відповіді президента на електронну петицію щодо відкликання підписів представника України і погодження керівника Офісу президента під протоколом засідання ТКГ щодо домовленості створити Консультативну раду, пише “Радіо Свобода”.

Зеленський зазначив, що за результатами засідання ТКГ у Мінську 11 березня було підписано робочий документ – протокол, який носить декларативний характер і не передбачає настання правових наслідків (виникнення зобов’язань сторін), у тому числі, «жодним чином не легітимізує суб’єктність ОРДЛО».

За словами президента, протокол не є міжнародним договором, «відтак уповноваження президентом України на підписання/рішення про відкликання підписів під робочим документом засідання ТКГ у Мінську 11 березня 2020 року не регламентовано законодавством».

Зеленський наголошує, що підписання протоколу 11 березня про «консультативну раду» при ТКГ є частиною поточної роботи з реалізації комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також інших документів, які складають «пакет» досягнутих у Мінську домовленостей.

Він наголошує, що питання щодо створення «консультативної ради» підлягає предметному опрацюванню з міжнародними партнерами України – учасниками «нормандського формату».

Читайте також: 

• Абсолютний рекорд: “антиколомойський” законопроект зібрав більше 16 тисяч правок

• Компанія, згадана у “плівках Єрмака” розповіла про наслідки скандалу

• “Слуга народу” у Раді не розвалюється та не розколюється, а у різних депутатів є різні думки – Корнієнко