Знання клієнта, уміння справляти враження та вузька спеціалізація: у Запоріжжі готельєрам розповіли про секрети успіху

Поділитися:

17-18 квітня у Запоріжжі проходив форум для представників малого та середнього бізнесу, які працюють у сфері гостинності «HoReCa PRO».  Тетяна Гончаренко — консультант з маркетингу і стратегії, співвласниця онлайн школи для готельєрів «BeeSMART. Точка злету!», голова Громадської ради при Управлінні туризму Львова розповіла учасникам заходу про секрети успіху та конкурентоспроможності закладів гостинності.

Про це повідомляє Actual.Today.

Запорізькі підприємці отримали від Тетяни Гончаренко чотири поради:

Ви маєте знати, хто ваш гість

 «Подивіться, куди рухається світ. Якщо 10-15 років тому готелю або ресторану для того, щоб продаватися, потрібно було мати просто якісну їжу, мати чисту постіль, то зараз, коли є велика конкуренція, велика кількість об’єктів — споживач хоче чогось більшого. Річ у тому,  що сьогодні для клієнта важливий сервіс, продуманий під нього до дрібниць», — наголосила Тетяна Гончаренко.

За її словами, не важливо, скільки зірок має ваш готель: «Навіть маленький готель, хостел  можна створити таким, про який будуть говорити усім. Але, для того, щоб зробити такий заклад, треба налагодити сервіс – ви маєте знати, хто ваш гість».

Доречі, як зазначила спікер, українець – гість готелів та хостелів у 2019 році — це гість, який звертає увагу на здоровий спосіб життя, часто – з дітьми, зазвичай, соціально свідомий.

Клієнта треба затримати у вашому місті

«Приїжджаючи у місто, я хочу отримати досвід цього міста. Я не хочу отримати салат Цезар, бульйон, відбивну, я хочу отримати щось, що притаманне саме цій локації», — розповідає про наступний тренд Тетяна Гончаренко.

Для того, щоб затримати гостя у вашому місті, за словами спікера, йому треба щось пропонувати:

«Людина, яка приїхала на прес-конференцію та зупинилася у вашому готелі, дуже хотіла потрапити у це місто, але прогулятися його вулицями та пам’ятками  не має часу, запропонуйте їй це дозвілля. Включіть у вартість, або зробіть ціну трохи більше – але у людини з’явиться можливість сходити на Хортицю, або в якесь друге місце. Ваш гість не тільки переночує у вашому готелі, але і вибере час познайомитися з містом».

Вузька спеціалізація закладів

«Вузька спеціалізація – це сьогодні, однозначно, тренд. Це готель для родин, для бізнесу, кав’ярні, розраховані на потреби родин із дітьми, яких треба зайняти у той час, коли ви їсте», — зазначила експертка.

За її словами, власники готельно-ресторанного бізнесу мають чітко знати свого клієнта, вивчити його потреби та мрії: «Такі заклади не мають забезпечувати все для всіх, адже неможливо забезпечили і бізнес, і того, хто прийшов із дітьми».

Тут важлива орієнтація на сімейний відпочинок: «Зробіть дитяче меню. Це не має бути піца і картопля фрі. Це має бути гарне, яскраве меню зі здоровою, корисною їжею. Так, піцею легше нагодувати, але треба дбати про здорове харчування».

Таким чином, наголошує Тетяна Гончаренко, клієнти не будуть вибирати щось інше, а виберуть вас.

Даруйте гостям враження

«У вашому закладі має бути щось таке, щоб людина, коли на наступний день прийшла і зустрілася зі своїми друзями, сказала: «Уявляєте, я була там-то, а там таке-то…». Це буде означати, що ви придумали щось таке, що її вразило. І це щось таке можна продавати на 20% дорожче. Це все, що можна запам’ятати та сфотографувати. Знайдіть щось у вашому закладі, що може бути магнітом. Це може бути якась фотозона, дрібнички, подарунки», — зазначила спікер.

За словами Тетяни, ідеї не потрібно навіть самому придумувати: «Мандруйте, дивіться, що роблять інші та копіюйте собі».

Організатор форуму — Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Запоріжжя, заснований на базі Запорізької торгово-промислової палати, за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.

Організатор форуму — Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Запоріжжя, заснований на базі Запорізької торгово-промислової палати, за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.