Китайські компанії заплатять 100 мільйонів доларів за дозвіл купити більше 50% акцій «Мотор Січі»

Поділитися:

Китайська приватна компанія Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group, яка котирується на Шанхайській біржі, за умовами домовленостей “Укроборонпром” в разі отримання дозволу Антимонопольного комітету України на придбання понад 50% акцій в ПАТ “Мотор Січ” нададуть авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйоні  доларів.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Надходження цих коштів до спеціального фонду вже передбачено пунктом 9 статті 11 закону про держбюджет України на 2019 рік – 2,8 млрд гривень за курсом на момент прийняття держбюджету, – сказав співрозмовник агентства.

Він зазначив, що ця умова – одне з ключових в узгоджених в уряді домовленостях між китайськими інвесторами і “Укроборонпромом” разом з передачею української держкорпорації блокуючого пакета в розмірі понад 25% акцій з метою спільного управління “Мотор Січ”.

Зазначений проект з питань розвитку виробництва авіадвигунів в Україні і будівництва великовузлового виробництва в китайському Чунцин було розпочато в 2015 році на базі договорів про співпрацю між “Мотор-Січ”, Skyrizon і Xinwei Group. В його рамках українське підприємство в 2016 році вже отримало пільгове кредитне фінансування в розмірі 100 мільйонів доларів, а в Чунціні до теперішнього часу розпочато будівництво складального виробництва.

Що було раніше:

З 1 вересня “Мотор Січ” переходить на 4-денний робочий тиждень через відсутність контрактів і припинення виробництва окремих видів продукції.

Як повідомили “Наші гроші”, Державний концерн «Укроборонпром» 20 червня уклав угоду з ТОВ «Авеллум Партнерс» про юридичні консультації на 891 тис грн. Ймовірно для придбання “Мотор Січі” разом з китайцями.

Читайте також:

• «Мотор Січ» отримає від держпідприємства 920 мільйонів за ремонт двигунів літаків

• Слуга Мотору: «Мотор Січ», «Слуга народу», Зеленський, Богуслаєв – що спільного?

• Андрій Богдан про “людей Богуслаєва” серед “слуг народу”: “Це пропозиції обласних штабів. Ми не можемо з центру призначити в Шепетівку народного депутата. Ми не знаємо, де вона знаходиться”