Новим Прем’єр-міністром України став Денис Шмигаль – що про нього відомо

Поділитися:

4 березня на позачерговому засіданні ВР на якому звільнили Олексія Гончарука з посади Прем’єр міністра та призначили на цю посаду Дениса Шмигаля. За його кандидатуру проголосували 242 нардепи.

Про це повідомляє “Гетьман”.

44-річний Денис Шмигаль – корінний львів’янин. Він закінчив Львівську політехніку за спеціальністю менеджмент машинобудування, інженер-економіст. Кандидат економічних наук. 

Шмигаль вільно володіє англійською та польською мовами. Також він додатково вчився за кордоном – у Бельгії, Канаді, Грузії, Фінляндії. Також у Німеччині – в Рейнсько-Вестфальському технічному університеті за програмою підготовки менеджерів Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.

З початку 2000-их по 2009 рік працював на керівних посадах на підприємствах Львова. По тому перейшов на державну службу до Львівської обласної державної адміністрації.

Був помічником глави ОДА Миколи Кмитя, згодом його призначили керівником департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі у Львівській обласній державній адміністрації.

На дострокових виборах до Верховної Ради в 2014 році невдало балотувався як кандидат-самовисуванець, отримавши лише 188 голосів виборців.

Того ж року став заступником начальника головного управління Міндоходів Львівської області.

2015 року балотувався до Львівської облради від партії “Народний контроль” екснардепа Дмитра Добродомова.

“У його порядності та управлінському досвіді не сумніваюся. Власне, головне питання – чи дадуть йому сформувати команду”, – прокоментував УП роботу Шмигаля Добродомов.

За його словами, Шмигаль проявив себе у Львові хорошим управлінцем, але політичні розклади можуть стати певною проблемою, бо поки він не має такого політичного досвіду, як люди, які давно працюють у Кабміні.

2015-2017 роки – генеральний директор‚ член Наглядової ради компанії найбільшого продовольчого рітейлера Львівщини компанії “Львівхолод”.

Після “Львівхолоду” впродовж двох років працював на керівних посадах у ДТЕК Західенерго, був директором Бурштинської ТЕС. Це єдина електростанція в країні, яка може експортувати українську електроенергію за кордон.

Підприємство розташоване на Івано-Франківщині та входить до холдингу Ріната Ахметова. Саме через роботу в топменеджменті компанії Шмигаля у ЗМІ неодноразово називали людиною Ахметова.

Він же стверджує, що пройшов на посаду в компанію через відкритий конкурс, а самого олігарха бачив лише по телевізору.

“Ріната Ахметова бачив так само, як і ви, тільки по телевізору, ніколи у житті не випадало нагоди із ним спілкуватися”, – заявив Шмигаль в інтерв’ю Галицькому кореспонденту.

Працюючи в ДТЕК, у 2018-му Денис Шмигаль заробив близько 3,5 мільйона гривень.

Після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського Шмигаль був одним із претендентів на посаду голови Львівської ОДА.

Тоді процес призначення Зеленський перетворив на Фейсбук-конкурс, опублікувавши в соцмережі пост із закликом до львів’ян самим обрати собі губернатора.

Серед трьох претендентів фоловери президента могли обрати й кандидатуру Дениса Шмигаля.