Половина компаній може перейти на віддалену роботу після карантину – опитування

Поділитися:

Після завершення карантину більше половини опитаних українських і міжнародних компаній розглядають можливість повного або часткового переходу на віддалений формат роботи. Через це може знзитися вартість оренди офісів.

Про це йдеться у результатах опитування консалтингової компанії CBRE Ukraine.

Так, 51,1% компаній не виключають, що продовжать працювати віддалено після завершення карантину. Найбільше тих, хто розгляда таку можливість серед юридичних, фінансових, аналітичних, маркетингових та HR-відділів. У той же час, 47,9% опитаних компаній варіант дистанційної роботи не розглядають.

Очевидно, масового переходу підприємств на віддалений режим роботи не очікується. Ймовірно, відбудеться часткове дистанціювання деяких відділів або проектів, а компанії, які практикували таку форму організації праці раніше, продовжать розвивати цей сегмент. Відповідно до специфіки бізнесу різних сфер, віддалений режим роботи не стане панацеєю для всіх і потребуватиме додаткових інвестицій і витрат, — йдеться у повідомленні CBRE.

У зв’язку з  можливістю часткового переходу на віддалений режим роботи, 35,4% респондентів хотіли б скоротити площу офісу на 15-20%, а 6,3% опитанніх — більш ніж на 50%.

Також CBRE також прогнозує, що ціни на оренду офісів знизяться, хоча стрімкого обвалу не буде. Станом на кінець березня 2020 року, близько 44% респондентів планували домовитися з орендодавцем про зниження ставок.

Читайте також:

• Нардеп: шанси уряду Шмигаля отримати імунітет на рік “наближаються до нуля”

• Нардеп повідомляє, що міністерка енергетики хоче майнити криптовалюту на АЕС

• Центр зайнятості: кількість безробітних збільшилася на 50%