Ринок праці на другому місяці карантину: найбільше шукають роботу у ІТ та продажах, найменше – у туризмі та готельному бізнесі

Поділитися:

В Україні на ринку праці зберігається висока активність пошукачів, яка прослідковувалась з самого початку карантину. Найбільше  роботу шукають у сфераї ІТ, продажів та вищого менеджменту. Найменше: туризм, готелі, ресторани. 

Про це свідчать результати дослідження, яке провела  grc.ua.

Так, у структурі попиту з боку пошукачів на початку другого місяця карантину до найбільш затребуваних сфер входять Інформаційні технології, Продажі, Вищий менеджмент, Маркетинг, Початок кар’єри, Адміністративний персонал, Виробництво, сільське господарство, Бухгалтерія та Мистецтво, розваги, мас-медіа, – йдеться у повідомленні.

До непопулярних спеціальностей, в яких протягом квітня розмістили менше 1% резюме, потрапили профсфери туризм, готелі, ресторани (яка ще на початку року не входили у ТОП-10 найменш привабливих сфер), Домашній персонал, Автомобільний бізнес, Спортивні клуби, фітнес, салони краси, Інсталяція і сервіс та Страхування.

У розрізі досвіду, як і на початку карантину, першість займають досвідчені пошукачі. Так, на спеціалістів, які декларують щонайменше 3 роки досвіду припадає 80% резюме.

Ще більше виріс попит на дистанційну роботу. Якщо у лютому, до карантину, на такий формат роботу було спрямовано 15% резюме, то у квітні про своє бажання працювати віддалено зазначав кожний п’ятий пошукач (20%).

Окрім того, на початку другого місяця карантину серед резюме зберігалась гендерна диспропорція: на пошукачів-чоловіків припадало 62% CV, а на жінок – 38%. Тоді як ще у лютому вони були представлені більш рівномірно: 53% чоловіків та 47% жінок.

Читайте також:

• Зеленський анонсував державну авіакомпанію: хоче щоб була як Turkish Airlines або Singapore Airlines

• За 7 років Ахметов втратив 80% капіталу: зараз має зберегти бізнес на плаву, – Bloomberg

• Малому бізнесу треба кредити, але він не бере позики “5-7-9%” через обмеження у програмі – СУП