У Запоріжжі депутат назвав виклики для міста в умовах епідемії

Поділитися:

Запоріжжя в умовах епідемії та карантину має декілька головних викликів, у вирішенні яких може допомогти місцева влада. Зокрема, мова йде про забезпечення підвозу медиків до лікарень, виділення коштів на побутові потреби медпрацівників в умовах обсервації та пошук заміни фахівцям, які можливо будуть хворіти.

Про це на сесії Запорізької міської ради сказав депутат від “Батьківщини” Віталій Рябцев, повідомляє “Гетьман”.

Першим викликом для міста Рябцев назвав доставку медиків. Депутат зауважив, що хворих зараз насправді багато, медики контактують з людьми, але не знають чи ті хворі. Потім співробітники лікарень їдуть у громадському транспорті. 

За словами Рябцева, для забезпечення потреб 9-ї міської лікарні знадобилося всього 5 маршруток, заробітна плата водіям та пальне. Так, депутат вважає, що у місті не так багато лікарень – їх можна забезпечити транспортом за схожою схемою.

У мене вимога до міського голови забезпечити медиків транспортом – занесіть це до протоколу, – сказав Рябцев 

Другою проблемою депутат назвав необхідність забезпечувати лікарів продуктами, бо почався потік хворих і медикам доведеться фактично жити у лікарнях.

Третє – закуплених засобів захисту надзвичайно мало, також у місті немає окремих необхідних речей. Однак, що важливіше – не вистачає медиків та тих, ким можна буде замінити хворих співробітників лікарень.

“До прикладу, зараз хтось привезе до лікарні апарат ШВЛ, але він може бути просто непотрібним бо його буде нікому обслуговувати. Питання – що  ми робитимемо коли, до прикладу, захворіє команда реанімації 5-ї міської лікарні, ким їх замінити”, – говорить Рябцев

Відповідаючи на зауваження депутата Анатолій Пустоваров зазначив, що над вирішенням проблем “працюють”.

“Виділені кошти на підвезення лікарів, на харчування бригад виділили більше мільйона гривень, до цього також підключається бізнес. Щодо медперсоналу – проведена нарада, допомогу запропонував Запорізький медуніверситет. Також наразі почали готувати фахівців до можливої другої хвилі хворих”, – сказав Пустоваров.

Читайте також:

• У Запоріжжі депутати запропонували створити резервний фонд для лікарень, можуть виділити 3 мільйони

• У Запоріжжі розпочалась “карантинна” сесія міськради, Буряк без повязки

• Бюджет Запоріжжя втратить через карантин 350 млн грн, але мер хоче додатково взяти 500 млн грн кредиту, – депутат міськради