Уряд збирається перевести всі кредити на умовний рівень 5-7-9%

Поділитися:

В уряді планують всі види кредитування зробити на умовному рівні 5-7-9%, для зниження вартості ресурсів.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час брифінгу за підсумками засідання уряду 12 лютого, пише УНН.

У цьому році ми будемо працювати, щоб будь-яке кредитування, не лише окрема програма, було умовно на рівні 5-7-9%. Очевидно, що економіка при вартості ресурсів в 20-30% нормально зростати не може, тому нашим важливим завданням є знизити вартість ресурсів, – зазначив він.

Що було раніше:

Уряд запустив державну програму “Повертайся та залишайся” яка має на меті повернути українців з-за кордону, перший етап: можливість отримати доступні кредити на власну справу.

Перший етап програми це доступні кредити для власної справи на суму в 1,5 мільйона гривень на 5 років з наступними умовами:

  • 5% для нового та діючого бізнесу, який створить мінімум 2 нові робочі місця
  • 7% для бізнесу з виручкою до 25 млн гривень, який не створить нові робочі місця. За кожного найнятого працівника ставка буде знижуватися на 0,5 %
  • 9% для вже працюючого бізнесу, який має виручку 25-50 млн грн.

Однак, згодом з’ясувалося, що програмою передбачено компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 і 9% річних кредитів у національній валюті, а не зниження банками самої ставки.

Читайте також:

• Маріупольський меткомбінат Ахметова завдав державі збитків на 10,5 мільйонів

• Арахамія дав би воду в Крим в обмін на Донбас

• Американська Abstract купила український стартап Flawless App