«Я йду на вибори перемагати. І налаштований навіть більш серйозно, ніж ви можете собі уявити», – Сергій Штепа, конкурент Богуслаєва на 77-му округу Запоріжжя від «Слуги народу».

Поділитися:

«Гетьман» не планував інтерв’ю з кандидатом від «Слуги народу» на 77-му округу Запоріжжя Сергієм Штепою спеціально саме на цей тиждень: коли в інтерв’ю голови Офісу президента Андрія Богдана для «РБК-Україна» він коментував «підозри» у співпраці нардепа В’ячеслава Богуслаєва зі «Слугою народу», а голова «Слуги народу» Дмитро Разумков відвідав Запоріжжя, де відвідав лише «Мотор Січ». Про обидві ці події «Гетьман» дізнався після домовленостей про інтерв’ю. Але такий збіг робить ще більш цікавими та актуальними думки молодого політика-початківця, що протистоятиме ветерану української політики В’ячеславу Богуслаєву.

Через зайнятість (вочевидь, в передвиборчій кампанії) Сергій Штепа відповів на наші питання письмово. На вимогу, озвучену медіа-менеджером кандидата, ми публікуємо його відповіді саме так, як вони були надані, без жодних коректив.

Питання: Перш за все, хто такий Сергій Штепа: до 26 червня та тепер?

У місті Вас знають як досить дорогого весільного фотографа, за яким, здається, не спостерігалося ні політичної, ні громадської активності. Як та коли Ви почали контактувати зі «Слугою народу» та прийняли рішення пробувати себе у політиці з цією партією.

Відповідь: Доброго дня! Не погоджусь із вами стосовно громадської активності. Я неодноразово влаштовував у Запоріжжі різні заходи, зокрема фотовиставки, причому не тільки власні, а й для молодих фотографів. Я допомагав талановитим людям, робив так, щоб про них дізналась широка аудиторія. Також неодноразово шляхом продажу картин ми збирали кошти для лікування різних людей.

А в 2016 році я влаштував виставку своєї команди Dream Team Expo, відкриття якої відвідало більше 400 людей. Це значна аудиторія навіть для концертів, а для фотовиставки – неперевершений рекорд.

Із партією «Слуга Народу» я почав контактувати в 2019 році. Раніше я дійсно не займався політикою та не мав до неї жодного відношення. Але вибори Президента 2019 року дали зрозуміти, що народ України хоче змін, а голос кожного з нас має значення. І я вирішив підтримати молоду команду Президента, оскільки поділяю її цінності, такі як прозора діяльність, відкритість до народу, відповідальність перед країною та командна робота.

 

Питання: У Вашого медіа-менеджера на сторінні у ФБ написано, що Ви «були активно задіяні у передвиборчій кампанії Володимира Зеленського». Як саме?

Відповідь: Одразу після того, як Володимир Зеленський оголосив, що йде в Президенти, я почав агітувати друзів та знайомих. Також я звернувся до Зе!Команди та запропонував себе як волонтера-копірайтера. До мене час-від-часу звертались, коли були потрібні різні текстові матеріали. Тут мені допомогла освіта – я закінчив факультет журналістики.

 

Питання: Розкажіть, на своєму прикладі як люди стають мажоритарниками від партії президента? (цікавить технічна процедура: заява, відбір, конкурси і таке інше)

Відповідь: Наприкінці травня партія «Слуга Народу» оголосила набір потенційних кандидатів у депутати за мажоритарними округами, а також волонтерів, членів комісій, спостерігачів тощо. Кожен охочий міг подати заявку через офіційний сайт: https://sluganarodu.ua/join. Треба було не тільки відправити CV та заповнити анкету, але й надіслати відеорезюме, приклади законопроектів. А потім – чекати на рішення.

Я заповнив анкету на 100% та подав концепції трьох законопроектів. Приблизно через тиждень мені подзвонили та запросили до Києва на з’їзд партії.

 

Питання: У загальних словах, з чим йдете на вибори, що пропонуєте електорату у своїй програмі?

Відповідь: Перш за все, це скасування депутатської недоторканності, запровадження механізму відкликання депутатів всіх рівнів, які втратили довіру виборців, спрощення процедури імпічменту президента. Також це обмеження олігархічних монополій, скасування схем на зразок «Роттердам+» та збільшення видобутку вітчизняного газу. Тарифи на комунальні послуги мають бути доступними для українців.

 

Питання: «Буду добиватися від уряду збільшення фінансування нашого округу», «буду порушувати питання відновлення паркових зон та скверів, збільшення кількості місць відпочинку» – ці пункти у Вашій програмі прерогатива місцевої влади, яким чином ви хочете реалізувати їх на рівні парламенту?

Відповідь: Народний депутат має право бути присутнім на засіданнях місцевих органів влади, брати участь в обговоренні нагальних питань. Якщо народного депутата не влаштовує, як проводиться робота в його окрузі, він може взяти її під особистий контроль. Наприклад, контролювати, як саме використовуються кошти, що місцеві адміністрації планують робити найближчим часом і так далі. Також згідно із законом народний депутат, обраний за одномандатним округом, має відкрити приймальню для виборців свого округу, і вони можуть звертатися до нього із будь-якими питаннями, які не вдалось вирішити на місцевому рівні. На жаль, багато виборців навіть не знають, що в них є народний депутат, який повинен з ними зустрічатись та захищати інтереси їх округу, тому все це і звучить для більшості людей дуже незвично.

Я вирішив піти на вибори саме за 77 округом, тому що живу тут все життя, і мені дійсно не байдуже, що тут відбувається.

 

Питання: Ви хочете внести на розгляд Ради законопроект про розмитнення «євроблях». Чому вирішили взяти це в програму?

Відповідь: Мій законопроект дещо ширший, він стосується не лише «євроблях», а розмитнення всіх автомобілів. Я вважаю, що автомобілі в Україні не можуть коштувати значно більше, ніж в Європі. Крім того, ми маємо законодавчо стимулювати ввіз автомобілів, що відповідають стандартам Євро-5 та Євро-6, тобто таких, які майже не псують екологію. Один з інструментів, який дозволить це зробити, – зниження витрат на розмитнення саме таких транспортних засобів. Разом із цим я вважаю необхідним дати останню можливість за пільговою ставкою розмитнити ввезені до України автомобілі, а з 1 січня 2020 року заборонити ввіз автомобілів, які не відповідають хоча б стандарту Євро-4, бо вони дуже сильно псують екологію. І ми дихаємо цим кожного дня.

Чому я вирішив взяти даний законопроект в свою програму? Тому що це питання є для мене дуже близьким. Я планую працювати саме в транспортному комітеті.

 

Питання: У своїй програмі Ви згадали проблему викидів з заводів. Як бачите її вирішення, чи спілкувалися із запорізькими екоактивістами щодо цього, з ким саме?

Відповідь: Я вважаю, що єдиний спосіб вирішення цієї проблеми – ефективне законодавство, яке дійсно працює. Треба запровадити кримінальну відповідальність за порушення правил поводження з відходами, а також стимулювати будівництво сміттєпереробних заводів, систем, які знижують ступінь забруднення довкілля під час виробництва тощо.

 

Питання: «Слуга народу» анонсувала, що для підтримки мажоритарників будуть організовані тури першої 20-ки по округам, коли чекати делегацію на 77-му?

Відповідь: Наразі я не можу назвати вам точну дату.

 

Питання: Яку стратегію партія пропонує мажоритарникам – у Вас є директиви як діяти, чи маєте певну автономію? На що крім бренду «Слуга народу»?

Відповідь: Я веду свою кампанію самостійно. Мені допомагають друзі, близькі, волонтери, прихильники. Я дуже вдячний цим людям за допомогу. Звісно ж, ми маємо певну автономію, але наша діяльність не має суперечити цінностям партії, і це абсолютно зрозуміло та справедливо.

 

Питання: По 77 окрузі у Раду ходить Богуслаєв. Як конкретно збираєтеся змагатися з почесним президентом «Мотор Січі», героєм України, одним з найбагатших Українців, власником телеканалу, газети та ще купи всього В’ячеславом Богуслаєвим?

Відповідь: Президентські вибори 2019 року дали зрозуміти, що суспільство потребує реальних змін. Народ України бажає не лише нових людей, але й нових цінностей, нового підходу до політики. Не народ повинен бути слугою, а депутати мають бути слугами народу.

Я впевнений, що жителі Шевченківського району та частини Олександрівського району, яка входить до 77 округу, підтримують мене. Вони вже підтримали Президента України Володимира Зеленського і розуміють, що для втілення всіх ініціатив необхідна ефективна взаємодія Президента та уряду. Фактично вибори до Верховної Ради 21 липня – це третій тур виборів Президента. Голосуючи за мене, вони фактично голосують за Володимира Зеленського, а він 21 квітня отримав 73% голосів.

 

Питання: У Запоріжжі є певна політична традиція: не ходити з Богуслаєвим по округу, а якщо йти, то не вигравати. Запитаємо прямо, «Слуга народу» не збирається вигравати на 77-му, а ви там просто щоб партія «засвітилася» своїм кандидатом?

Відповідь: Ні! Як тільки партія «Слуга Народу» оголосила, що саме я буду представляти її на 77 окрузі в Запоріжжі, у деяких ЗМІ та спільнотах в Facebook з’явилась купа брехні з цього приводу. Ким мене тільки не називали: і технічним кандидатом, і підсадною качкою, і людиною, яку поставили, щоб «злити округ». Я вважаю, що людям, які це писали, має бути соромно.

Я йду на вибори перемагати. І налаштований навіть більш серйозно, ніж ви можете собі уявити.

 

Питання: Якщо не вдасться пройти до парламенту, будете пробувати себе у місцевій політиці (за рік місцеві вибори) чи повернетеся до попередньої професії?

Відповідь: Я думаю про те, які законопроекти ми маємо прийняти в першу чергу та як вирішувати всі нагальні питання країни та 77 округу, а їх дуже багато.

Наостанок хочу звернутися до всіх читачів: давайте зробимо їх ще раз!

Читайте також:

• «Коли олігарх стане бізнесменом, екологічне питання та низка інших питань в Запоріжжі будуть вирішуватись», – Олександра Савченко, запорізька кандидатка у народні депутати

• Екс-заступник міністра фінансів Сергій Марченко розповів в Запоріжжі про мости через Дніпро, команди Зеленського та Гройсмана, МВФ, децентралізацію та «реваншистів» та дефолт в Україні

• Запорожці — в списках партій: хто буде «слугами народу» від Запоріжжя?