“Звичка” купувати валюту у періоди криз та невизначеності – одна з причин дешевої гривні, –  директор з аналітики ІК Concorde Capital

Поділитися:

Гривня має хороший торгівельний баланс, але дешевшає до долара, зокрема, через “звичку” українців купувати валюту у періоди криз та невизначеності. Водночас держава мала 27 мільярдів доларів золотовалютних резервів на “гасіння паніки в країні”.

Про це Олександр Паращій, директор з аналітики ІК Concorde Capital написав у блозі на “Громадському”.

Як зазначає директор з аналітики ІК Concorde Capital, гривня тримається “пристойно”, особливо на фоні російського рубля, мексиканського песо чи навіть норвезької крони, що обвалилися більш ніж на 20% по відношенню до долара з початку року через стрімке здешевшання нафти.

У той же час, Україна лишилася осторононь негативних наслідків коливань на нафтових ринках та завдяки цьому змогла зекономити “мільярди доларів”. У той же час, основні експортні позиції України — сталь, руда та зерно — фактично не дешевшали.

Однією з головних причин послаблення гривні Паращій називає звичку українців скуповувати долари у періоди невизначеності чи кризи.  Директор з аналітики ІК Concorde Capital називає це явище “темною стороною” гривні.

Отже, на противагу нашому хорошому торговельному балансу вийшли панічні очікування українців, що призвело до підвищеного попиту на долари. І ця маловивчена сторона сьогодні тягне курс нашої валюти вниз (тобто вгору, якщо послуговуватися цифрами в обмінниках), – зазаначив Олександр Паращій

За його словами, Національний банк на початок березня накопичив 27 мільярдів доларів золотовалютних резервів та почав їх активно використовувати, продавши з початку місяця більш ніж 2,3 мільярда доларів.

“Таким чином, він дає усім зрозуміти: ресурси на гасіння паніки в країні є. Тож ця хвиля паніки скоро закінчиться — і тоді курс гривні буде визначатися знову торговельним балансом країни. А ті, хто скупляв у паніці долари, можуть знову програти, як це було восени 2019 року”, – говорить директор з аналітики ІК Concorde Capital.

Читайте також:

• Україна хоче від МВФ 10 мільярдів: 5,5 по трирічній програмі та 4,5 для подолання коронавірусу

• “Фактично, економіку взяли і “на всіх парах зупинили”, – голова асоціації власників МСБ про карантин для бізнесу та пільги від Уряду

• Україна 123-тя у рейтингу щастя: це найнижча позиція серед європейських країн